Минулого тижня студенти 31 ЕЕ групи енергетичного факультету ТДАТУ відвідали Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу АЕС в Європі і Україні з встановленою потужністю 6000 МВт. Вона розташована на березі Каховського водосховища поруч з  м. Енергодар.

Слід відзначити, що станція неодноразово визнавалася кращою АЕС в Україні з питань безпеки. На станції впроваджено систему сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива у вентильованих бетонних контейнерах, розташованих на території станції.

Будівництво АЕС було розпочато в 1979 році і вже до кінця 1987 року були введені в експлуатацію чотири енергоблоки. В серпні 1989 року було запущено п’ятий  енергоблок, а в 1995 році – шостий енергоблок. Сьогодні на АЕС працює більше 11000 обслуговуючого персоналу.

Студенти групи побували на п’ятому енергоблоці, а також в учбовому тренувальному центрі.

Подібні екскурсії професійного спрямування є традиційними для студентів факультету, адже дане підприємство може стати  місцем роботи майбутніх випускників енергетичного факультету.

За матеріалами: к.т.н., доц. Кушлик Р.В