IMG_20181108_132047З метою формування розуміння єдності історії і культури, виховання дбайливого відношення до музейних пам’ятників, як частини культури, у листопаді для студентів четвертого курсу та магістрантів першого та другого курсів енергетичного факультету кураторами груп Гулевським В.Б., Постол Ю.О., Бороховим І.В., Ковалем Д. М., Ковальовим О.В., Попрядухіним В.С. була організована екскурсія до Музею техніки В. Богуслаєва (Музей авіації та високих технологій ПАТ “Мотор Січ”) у місті Запоріжжі.

Музей був заснований в 2012 році на базі підприємства “Мотор Січ”, виробника авіаційних двигунів. Експонати розміщені на двох поверхах музею. На першому поверсі розміщується експозиція, присвячена історії Запорізького моторобудівного заводу. Тут представлені авіадвигуни, що випускалися підприємством «Мотор Січ» в різні періоди історії.

Серед експонатів — унікальні колекції: від поршневого М-11, випуск якого налагодили на запорізькому підприємстві в 1927 році (саме цей двигун встановлювався на легендарних біпланах У-2 і бомбардувальниках Як-6), до реактивного Д-18Т для найбільших в світі літаків Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія» — абсолютних рекордсменів за вантажопідйомністю та іншими характеристиками. Крім авіаційних експонатів, можна побачити і іншу продукцію, яка в той чи інший час випускалася заводом.

На другому поверсі розмістилася колекція товарів народного споживання і представлений цілий ряд рідкісних мотоциклів США, Німеччині, Чехословаччині, Угорщині: Harley – Davidson, Sachs, Zundapp, BMW R – 35, DKW – 350, Simson (Star), Jawa – 50, Jawa – 350/634, CZ – 501 (“Чезета-501”), Pannonia T – 5 та інш.

Експозиція біля входу в музей представлена військовим вертольотом Ми-24В, транспортним літаком Ан-2, винищувачем МиГ-15, учбовим літаком Як-18Т і крилатими ракетами Х-55; зразками тракторів вітчизняних і іноземних виробників (СХТЗ 15/30, Запорожець, Фордзон); військовою технікою, яка складається з самохідності, Т34, “Катюші”, системи залпового вогню “Акації” і гармат.

Незабутнє враження від відвідування цього музею справляє відчуття духовного зв’язку поколінь, оцінка інтелекту і титанічної праці, втіленої в різних зразках техніки, можливість побачити на власні очі усі технічні особливості експонатів, які демонструють постійне прагнення людини до винахідництва.

За матеріалами: Гулевський В.Б., доц. каф ЕТТП; Постол Ю.О – доц. каф. ЕТТП