Чому є напівсухе вино, але немає напівмокрого? Чому зозуля знає, скільки людині залишилось жити, а лікарі – ні? Чому ми залишаємо офіціантам на чай, але не залишаємо лікарям на бинти? Де логіка? Відповіді на ці та інші питання не завжди здаються нам логічними.

Кожній людині необхідно вміти логічно мислити, адже це є дуже необхідним для кожного, адже завдяки логіці можна знаходити вихід із будь-якої ситуації! Застосування логічних прийомів відбувається при розв’язанні різноманітних задач. Тому дуже важливо навчити сучасну молодь користуватись логічним мисленням та постійно його тренувати.

З цією метою здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальностей «Економічна кібернетика та програмування» і «Економічний консалтинг та бізнес-економіка» взяли участь у грі «Де логіка?», яку для них організувала кафедра бізнес-консалтингу та міжнародного туризму.

На «логічний бій» вийшли чотири команди із цікавими назвами: «Першачки», «Ерудіти», «Мегамозок» та «Інтуїція». За результатами жеребкування у «битві» за перемогу зійшлися команди «Першачки» та «Ерудіти», а другу пару склали команди «Мегамозок» та «Інтуїція».

Гра відбулася у два етапи.

Гра першого етапу складалася з трьох раундів по чотири завдання у кожному.

У першому раунді «Знайди загальне» за трьома картинками, що виводилися на екран, потрібно було знайти те загальне, що їх об’єднує. У цьому раунді була кращою команда «Мегамозок».

Другий раунд мав назву «Добий мудреця». У цьому раунди ведуча гри, старший викладач кафедри БКМТ Олена Васильченко читала вислів, що належить відомій людині світу, не закінчуючи його. Гравцям необхідно було закінчити цей вислів. У якості підказок на екран виводилися три картинки. Але тільки одна з них була дійсно підказко! Цей раунд «взяли» «Першачки».

Третій раунд «Прибери зайве» став у грі вирішальним. На екран виводилися чотири картинки, три з яких пов’язані між собою, а одна ні. Слід було здогадатися, яка картинка є зайвою. У цьому раунді усіх «розірвала» команда «Інтуїція», яка набрала чотири бали з чотирьох можливих.

За результатами гри переможцями першої пари стала команда «Першачки», другої – «Інтуїція», які й з’ясували, хто з них логічніше мислить, у фіналі.

Фінал, як і гра першого етапу, складався з трьох раундів.

У першому раунді «Формула усього» давалися дві картинки, при складанні яких треба було здогнатися, що вийде у результаті. Перший раунд залишився за командою «Інтуїція».

У другому раунді «Кіноребуси» командам необхідно було по трьох картинках з’ясувати, який відомий фільм, або мультфільм у них зашифровано. Так «Першачки» здогадалися, що у картинках із зображенням українського весілля, собачої будки та вовка, що виє на місяць, зашифрований чудовий український мультик «Жив був пес». Й цей раунд був саме за цією командою.

Вирішував все третій раунд «Таємні матеріали». По дитячих фотографіях відомих людей слід було здогадатися, хто ці особи. Завдання цього раунду виявилося для команд найбільш складним. Тому на допомогу прийшла ведуча, яка давала підказки. За допомогою них команди вгадували відомих людей – акторів, співаків, спортсменів, політичних діячів.

Гравці команд, що припинили боротьбу за перемогу на першому етапі гри, активно брали участь й у фінальній грі. Саме для них був запропонований раунд «Чого не вистачає?», в якому требо було бути дуже уважними й побачити елементи, яких не вистачає на картинці.

За підсумками гри перемогу святкувала команда «Інтуїція». Однак відрив її від суперника був незначним.

Усі команди отримали солодкі призи.

Гра вийшла дуже цікавої та захоплюючою.

Дякуємо учасникам та вболівальникам! До зустрічі у наступних «логічних битвах»!

Олена Васильченко,
ст. викладач кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму