У жовтні цього року на базі Запорізького національного університету пройшла міжнародна олімпіада з програмування International Collegiate Programming Contest (ICPC). ICPC – це змагання з алгоритмічного програмування для студентів закладів вищої освіти зі всього світу.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного під керівництвом старшого викладача кафедри комп’ютерних наук Юрія Сіциліцина на цьому конкурсі представляли дві команди: Kostyli та  XTC.

Перший етап олімпіади відбувся 22 жовтня. Кожна з команд протягом п’яти годин мала розв’язати практичні задачі з програмування використовуючи одну з мов програмування C++, Java, Python, C# на вибір учасників. Обидві команди показали високий результат та отримали право брати участь у другому етапі олімпіади.

ICPC бере свій початок у 1970 році, коли перші змагання організували піонери Alpha Chapter Товариства почесних комп’ютерних наук UPE. Ініціатива швидко поширилася в Сполучених Штатах і Канаді як інноваційна програма для підвищення амбіцій, здатності вирішувати проблеми та можливостей найсильніших студентів у сфері обчислювальної техніки.

З часом змагання перетворилися на багаторівневе змагання з першим раундом чемпіонату, проведеним у 1977 році. Відтоді конкурс розширився до всесвітньої співпраці університетів, які приймають регіональні змагання, які просувають команди до щорічного глобального раунду чемпіонату ICPC World.

Конкурс сприяє творчості, командній роботі та інноваціям у створенні нових програм, а також дозволяє студентам перевірити свою здатність працювати під напругою. Команди працюють над вирішенням найбільш реальних проблем, сприяючи співпраці, креативності, інноваціям і здатності працювати під тиском. За допомогою тренувань і змагань команди кидають виклик одна одній, щоб підняти планку можливого.

Кафедра комп’ютерних наук