20190423_095952У лютому цього року рішенням 46-ї сесії міської ради було ініційовано створення Молодіжного Парламенту Мелітополя (МПМ), затверджені Положення про вибори і його роботу. Мелітополь – великий освітній центр південного сходу України. Тут живуть і вчаться тисячі молодих людей. Тому не випадково він став одним з перших міст, де впроваджується така ініціатива. Важливим для міста кроком для залучення молодих активних городян в процеси управління містом стало створення Молодіжного парламенту. Студентство ТДАТУ на всіх етапах створення МПМ були активними учасниками процесу.

23 квітня, завдяки спільним зусиллям міської влади, депутатського корпусу, громадськості та, звичайно ж, самої молоді, відбулося перше установче зібрання МПМ.

Перед врученням посвідчень представникам молодіжного парламенту до всіх присутніх звернувся Мелітопольський міський голова Сергій Мінько. – Радий вітати тут найактивнішу частину нашої молоді! Мені як міському голові приємно відзначити, що в Мелітополі є молоді люди, яким цікаво не тільки брати участь в суспільно-культурному житті міста, а й виникають в механізми місцевого самоврядування, вивчати політичні процеси, пропонувати рішення і брати на себе відповідальність. Я щиро радий, що у міської влади з’явиться молодіжне крило. Що молодь готова консолідуватися для вирішення своїх проблем і проблем міста. Саме молодь повинна впливати на всі рішення, пов’язані з молодіжною політикою, стати нашими радниками і сполучною ланкою між молоддю та владою. Я хочу побажати всім учасникам плідної роботи та обіцяю свою підтримку на всіх етапах роботи! Сьогодні на першому установчому зборах Молодіжного парламенту присутній знаковий гість – заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема. Думаю, Олександр Йосипович дасть оцінку нашій роботі, а також поділиться своїм баченням перспектив, – зазначив Сергій Мінько.

Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, підкреслив, що створення Молодіжного парламенту це важливий крок і подальший розвиток парламенту буде залежати тільки від молоді. – Я вітаю всіх вас з тим, що ви взяли на себе відповідальність прийти сьогодні сюди і почати разом думати про те, що буде в Мелітополі завтра, післязавтра і на багато років вперед, – підкреслив Олександр Йосипович. Олександр Ярема також акцентував увагу на тому, що Міністерство молоді та спорту категорично заперечує вислів «молодь це майбутнє», тому що наша молодь живе в сьогоденні. Уже сьогодні важливо створювати максимальні можливі умови для того, щоб молоді люди знайшли себе в рідному місті, а не в іншій країні. Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема звернувся вже до справжніх парламентаріїв і розповів про можливості співпраці, про програми і пропозиції які сьогодні відкриті для молоді.

Фінальною крапкою настановних зборів стало вручення 43-х посвідчень представників молодіжного парламенту Мелітополя. Посвідчення отримав і студент ТДАТУ Семенов Микита Олегович.

Привітали всіх представників МПМ з обранням на два роки плідної роботи, співпраці і розвитку молодіжної політики в місті депутат Запорізької обласної ради, ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев, ректор МДПУ Анатолій Солоненко та секретар Мелітопольської міської ради Максим Бєльчев.

На завершення зборів депутат Мелітопольської міської ради та відповідальна особа створення Молодіжного Парламенту Мелітополя Ірина Славова анонсувала, що перша сесія Молодіжного парламенту Мелітополя 1 скликання відбудеться 22 травня о 14.00 в ТДАТУ, на якому буде обрано Голову Молодіжного парламенту, його заступник, секретар, створені комісії, обрано голів комісій. – За цей місяць нам з вами потрібно плідно попрацювати. Навчити вас писати передвиборні програми, з якими Ви будете балотуватися на посади і допомогти провести першу сесію МПМ. Для цього ми чекаємо вас щоп’ятниці 3, 10, 17 травня в стінах Таврійського державного агротехнологічного університету о 14.00, – резюмувала І. Славова.

Для інформації: Ідея створення Молодіжного Парламенту в Мелітополі народилася в 2017-му році за участю молодіжних активістів громадської організації «ЦеГрІн Таврія» і її керівника, депутата міськради Ірини Славова. Це нова практика в Україні. Вона активно підтримується урядом. На сьогоднішній день сучасна молодь значно активніше бере участь в суспільно-культурному та політичному житті міста. В цілому така ж тенденція спостерігається в Україні. Молоде покоління готове вникати в життя суспільства, активно брати участь в ухваленні рішень і брати на себе відповідальність. Тому міська влада намагається давати максимальну підтримку молоді Мелітополю, створює умови для розвитку їх потенціалу, самореалізації, проведення змістовного дозвілля, занять спортом. Сьогодні Мелітополь активно розвиває необхідну для цього інфраструктуру. В кінці минулого року був відкритий молодіжний центр «People.ua», який дуже затребуваний у молоді. Тисячі хлопців вже побували на сотнях цікавих заходів, які активісти і волонтери зі студентського середовища організовують разом з працівниками управління молоді та спорту. У розпорядженні молодого покоління оновлений сучасний стадіон, масштабна реконструкція якого була завершена в минулому році. Побудовано сучасні футбольні поля. Цього року міська влада починає реалізацію дуже масштабного і амбітного проекту – будівництво водноспортивного комплексу.

Прес-служба ТДАТУ,

Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР – співорганізатор МПМ