Захід: З метою підтримки громадських ініціатив 16 травня на базі ПК ім. Т.Г. Шевченка відбувся молодіжний форум «Концепція роботи молоді в громаді». Співорганізаторами заходу виступили ГО «Центр Громадський Ініціатив «Таврія» та ТДАТУ за підтримки німецько-української платформи для діалогу та обміну досвідом «Київський діалог».

Програма: При реалізації програми заходу було проведено стратегічну сесію «Концепція роботи молоді в місті». Що включало розгляд наступних тем та проведення таких практичних вправ. 1. Загальні поняття про молодіжну політику; Стратегія молодіжної політики в Україні (вправа: Визначення сутності понять «Стратегія» та «Концепція»; Загальні поняття про стратегію Молодіжної політики в Україні). 2. Модель реалізації «Молодіжної політики» на рівні громади міста; Ефективні шляхи реалізації Молодіжної політики; Аналіз можливостей міста для розвитку молодіжних ініціатив (вправа: Обговорення існуючих ресурсів для розвитку молодіжних ініціатив – кількість молоді, наявність молодіжних центрів або просторів, можливості для неформальної освіти і т.д.); SWOT-аналіз роботи молоді в громаді). 3. Формування основних засад стратегії розвитку молодіжної роботи в місті (вправа: Підготовка концепції прийняття на засіданні консультативно-дорадчих органів з питань молодіжної політики дорожньої карти створення в місті молодіжного парламенту або молодіжної ради).

Модератор: Оксана Мельникк.е.н, доцент кафедри Стратегії підприємств, Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Освіта: Магістр за спеціальністю «Право», магістерська програма «Правове регулювання економіки», ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана». Має сертифікати: Сертифікат проходження курсу вивчення англійської мови та підвищення кваліфікації, Інститут Англомовних програм, КНЕУ, 2014; Сертифікат проходження тренінгу «Активні громадяни» за сприяння Британської Ради, 2015; Сертифікат проходження тренінгу «From out of hate, a peace of Art» за підтримки Європейської ради, 2016; Сертифікат «Basic Security In The Field II», UNDSS, 2017; Сертифікат « Advanced Security In The Field» UNDSS, 2017. Поточна позиція: В КНЕУ ім. В.Гетьмана викладає курси для магістрів: Стратегічний процес на підприємстві. Управління стратегічними змінами. Комплексний тренінг «Лідерство, комунікації та командна робота»; для бакалаврів: Мікроекономіка. Стратегічне управління підприємством. Комп’ютерний тренінг з Економіки підприємства. Тренерський досвід: Тренер Британської Ради проекту «Активні громадяни». Тренер Школи вищого корпусу державної служби, тренінг «Стратегія лідера щодо розвитку органу влади». Тренер проекту «DOBRE- Децентралізація приносить кращі результати та ефективність». Тренер проекту Міжнародної організації з міграції «Розбудова інституційної спроможності громадських організацій». Тренер проекту «Відповідальне лідерство- шлях до успіху». Наукові інтереси: Стратегія підприємств, стратегічний процес на підприємствах, управління змінами, економічна безпека , управління нематеріальними активами, управління соціальними проектами, соціальне підприємництво,  використання стратегій непрямих дій та гібридних стратегії в управління на макро та мікрорівнях, державна антикорупційна стратегія у військовій сфері, правове регулювання соціального підприємництва, дотримання прав людини на тимчасово окупованих і анексованих територіях.

Рішення форуму: ТДАТУ ініціював створення робочої групи з активної креативної молоді (студентської та трудової) міста для розробки та конкретної пошагової реалізації комплексу заходів щодо створення в місті молодіжного парламенту та забезпечення ресурсної підтримки його діяльності.

Для довідки: Київський діалог – це унікальна німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує мультиплікаторів зі сфери політики, і бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяє демократичному розвитку України. Завдання платформи: підтримка та зміцнення проєвропейського курсу України; підвищення обізнаності українських громадян про європейські процеси та цінності; поширення знань про Україну і створення її позитивного іміджу в Німеччині; формування політичної еліти і впливових «акторів» громадянського суспільства в Україні; розвиток конструктивного діалогу між українським та німецьким громадянським суспільством. Основний напрямок діяльності: забезпечення громадян близько 40 міст середньої величини у восьми цільових регіонах України знаннями та навиками щодо участі населення в суспільно-політичних процесах, а також контактами з українськими та європейськими експертами в галузі розвитку демократії на місцевому рівні. Ця діяльність покликана організувати та прискорити обмін досвідом в проведенні демократичних реформ на регіональному рівні, а також у здійсненні громадського контролю за органами влади. Окрім цього, у всіх цільових регіонах надається підтримка молодим громадським активістам у реалізації власних ідей задля створення орієнтованих на громадян, наповнених життям громад.

Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР, співорганізатор заходу. Фото автора.