IMG_5261Гарбуз у всьому світі визнаний дуже цінною овочевою культурою з високою врожайністю та рентабельністю. Гарбуз – це ціла аптека з набором цілющих вітамінів та мікроелементів. Це джерело здоров’я та краси. Гарбуз – це справжній король осіннього врожаю в Україні. Під такими тезами 14 листопада 2018 р. у Ліцеї № 19 Мелітопольської міської ради була проведена науково-практична конференція «Гарбуз, як сільськогосподарська культура та невід’ємна складова етнокультурного побуту українців» в рамках проведення Свята гарбуза.

На запрошення адміністрації ліцею в конференції прийняла участь кафедра плодоовочівництва, виноградарства та біохімії. З привітальними словами виступили Світлана Мельник, директор ліцею № 19 та Максим Колесніков, завідувач кафедри, доцент.

Далі слово було надано студентам 2-го курсу спеціальності «Садівництво та виноградарство» Морару Віолетті та Радошкевічу Віталію, які представили презентацію та доповідь на тему «Світ гарбузів». На конференції виступили учні 8 – 11 класів з тематиками присвяченими ролі гарбузів у народній та традиційній медицині, застосуванню гарбузів в кулінарії та косметології, різним цікавим фактам про гарбузи.

Також, студенти ТДАТУ продемонстрували учням старших класів реальні плоди гарбузових рослин від типових гарбузів різних розмірів та кольорів – від цукінні, патисонів до екзотичної ангурії, лагенарії, люфи. З продемонстрованих відеофільмів учні дізналися про те, як же зараз збирають гарбузи у полі, які рекорди поставили овочі та гарбузи в світі. Звичайно з великою зацікавленістю був переглянутий відеоролік про спеціальність Садівництво та виноградарство в ТДАТУ.

На завершення учасники конференції висловили побажання про подальшу творчу співпрацю в напрямку популяризації здорової їжі та споживання натуральних екологічно чистих овочів та фруктів, популяризації здорового образу життя.

Колесніков Максим, зав.кафедри ПОВБХ