заставкаУ зв’язку з всесвітньою пандемією, спричиненою коронавірусом COVID-19, національна система освіти зазнала великих змін. Усі навчальні заклади України, як і майже усього світу, щоб гарантувати безпечні умови освітнього процесу для своїх студентів, перейшли на дистанційну форму навчання.

З метою забезпечення рівних освітніх можливостей для студентів з усього світу більшість провідних університетів Європи, США та Австралії надали доступ до своїх навчальних ресурсів, бібліотек, репозитаріїв, а також розмістили власні лекційні матеріали, дистанційні курси на міжнародних освітніх онлайн-платформах та сервісах.

На освітній онлайн-платформі FutureLearn такі університети як University of Exeter, University of Leeds, Coventry University та Institute of Coding (Великобританія), University of Michigan (США) та інші, надали повний безкоштовний доступ до своїх курсів з природничих, технічних, комп’ютерних, економічних, психологічних та педагогічних дисциплін. Навчання на усіх курсах відбувається виключно англійською мовою та передбачає прослуховування лекцій, опанування теоретичного матеріалу, виконання завдань відкритого типу та тестового контролю. За умови успішного виконання усіх завдань слухачі отримують сертифікати про закінчення курсу.

Студенти нашого університету, а саме факультетів агротехнологій та екології, економіки та бізнесу, а також механіко-технологічного факультету підтримали ініціативу викладачів кафедри «Іноземні мови» та долучились до проходження професійних курсів від британських та американських університетів, що дало їм змогу не тільки розширити власні знання з фаху та ознайомитись з провідними сучасними технологіями, а й покращити рівень володіння англійською мовою.

Варто зазначити, що студенти спеціальностей «Геодезія та землеустрій» (Дар’я Акатова, Владислав Блуд, Єлизавета Галкіна, Вероніка Іващенко, Олександр Лойко – 21 ГЗ, викладач – Вікторія Лемещенко-Лагода), «Агроінженерія» (Олександр Курашкін – 31 АІ, викладач – Вікторія Лемещенко-Лагода), «Харчові технології» (Попова К., Перець Т. – 21 ХТ, Душина М. – 31 ХТ – викладач Ірина Кривонос ) обрали для вивчення дистанційний курс «Earth Day at 50 Teach-out» від University of Michigan (США), присвячений актуальним питанням сталого розвитку суспільства й охоплює низку проблемних питань екологічного, енергетичного та інженерного характеру.

У свою чергу, студенти факультету Економіки та бізнесу зосередили свою увагу на вивченні курсів економічного профілю та особливостях ведення бізнесу в умовах віддаленого офісу, що безперечно є актуальним у зв’язку з карантином як у межах нашої держави, так і багатьох країн світу:

• курс «Create a social media marketing campaign» від University of Leeds та Institute of Coding (Великобританія) успішно завершили студенти 31 ФБ групи – Карина Комарова та Аліна Гашутіна (викладач – Вікторія Лемещенко-Лагода);
  • курс «Communication and interpersonal skills at work» від University of Leeds та Institute of Coding (Великобританія) обрали студенти 21 ПТ групи – Яна Грабовська та Віталій Андріяшин, 31 МН групи – Вікторія Вікторова (викладач Ірина Кривонос), 31 ФБ групи – Ігор Захарчук (викладач – Вікторія Лемещенко-Лагода);
  • курс “Essential Skills for your career development” від University of Leeds and Institute of Coding (Великобританія) успішно завершили студенти 31 МН групи Клімова Анастасія (викладач Ірина Кривонос), Бондаренко Карина (викладач Ганна Гладких);
  • курс “Create a professional online presence” від University of Leeds and Institute of Coding (Великобританія) обрали студенти 31 МН групи – Надія Михайлова (викладач Ірина Кривонос), Аліна Шуміхіна (викладач Ганна Гладких);
  • курс “Learn about current digital workplace trends” від University of Leeds and Institute of Coding (Великобританія) обрала студентка 31 МН групи – Кристина Кравченко (викладач Ірина Кривонос).

Усі студенти нашого університету показали високий рівень знань, що дало їм змогу отримати сертифікати. Кафедра «Іноземні мови» вітає усіх студентів із завершенням міжнародних курсів та бажає наснаги та подальших успіхів у навчанні!

Ірина Кривонос та Вікторія Лемещенко-Лагода,

викладачі кафедри «Іноземні мови»