22 листопада 2016 року викладачами кафедри суспільно-гуманітарних наук Ісаковою О.І., Шелудько О.О. та Щербаковою Н.В. був проведений круглий стіл з філософії на тему: “Морально-ціннісні орієнтації сучасної молоді України”.

Метою цього заходу було привернути увагу студентів до проблем моральності сучасного суспільства. У круглому столі взяли участь студенти факультетів: агротехнологій та екології, економіки та бізнесу, інженерії та комп’ютерних технологій та механіко-технологічного факультету.

Життя як великий простір, неосяжна таємниця, завжди будувалося на певних цінностях. І сучасне молоде покоління має свої ідеали, свої вподобання. Вчені вважають ХХІ століття періодом кризи моралі сучасної молоді. Чи справді це так?

Обговорюючи ці проблеми, ми прийшли до висновку, що кожен з нас повинен зробити свій внесок для їх вирішення. Недарма говорять: “Якщо хочеш дізнатися майбутнє суспільства, то подивись на його молоде покоління.” Сутність моральних цінностей не змінювалася від Конфуція до наших часів, змінювалося лише відношення до них та їх реалізація в житті.

Отже, зазначимо, занепад моральних цінностей притаманний не лише молоді, а й усьому суспільству, тобто проблема моральних цінностей – це справа всього суспільства. І вирішувати її потрібно на рівні цілого соціуму. Хоча слід зауважити, що проблематика моральних цінностей серед молоді є найбільш важливою, бо саме на їх плечах  лежить відповідальність за наше майбутнє.

Якщо цінності – це те, що людина вважає важливішим за все, то головні цінності кожної людини повинні бути такі: сім’я, свобода, праця, творчість, друзі, відповідальність, чесність, вихованість. Головні цінності повинні формуватися в дитинстві та в сім’ї, бо коли ще, як не в дитинстві, закладати фундамент для подальшого становлення особистості.

Отже, нам потрібно зробити все необхідне, щоб молода людина зрозуміла, що такі цінності як сім’я, праця, творчість, друзі, відповідальність, чесність, вихованість – найголовніші! А моральна свідомість є найвищим вираженням розвитку людини, відтак, коли немає моральної свідомості, гуманізму кожної окремої людини, то й немає її розвитку, повної гармонії особистості з її внутрішнім світом.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук