Уміння плавати – життєво необхідний навик для людини будь-якого віку. Про вплив плавання на організм людини можна говорити багато.

Плавання – це основний вид спорту, який сприяє загартовуванню організму, підвищенню імунітету та здатності вести боротьбу з різними хворобами, що в нашому сьогоденні є актуальним заходом життєдіяльності. Користь плавання для здоров’я людини не може бути переоцінена, його можна назвати найбільш гармонійною і «екологічною» з форм фізичних навантажень.

Позитивний вплив плавання на організм людини дуже обширне. Воно допомагає боротися з зайвою вагою, зміцнює серце, продовжує життя. Плавання зміцнює кістково-м’язову систему, тиск води дає можливість розвантажити хребет. Невеликі навантаження у воді нормалізують дихання, насичує кров киснем. Звідси підвищується імунітет, стабілізується робота кровоносної системи. В результаті занять плаванням збільшується життєва ємкість легень і підвищуються функціональні можливості дихальної системи.

Наш Університет не залишається байдужим до здоров’я студентів. Так, після відкриття в Мелітополі сучасного водно-спортивного комплексу, в ТДАТУ за ініціативи завідувача кафедри фізичного виховання і спорту Газаєва Валерія Нодаровича була створена група здоров’я серед студентів, яка щотижня розпочала відвідування новоствореного комфортабельного басейну. На початковій стадії формування групи до неї записалося 6 студентів, але після відвідування декількох занять вона зросла до 11 осіб.

Заняття проводяться на професійній основі під керівництвом досвідченого тренера та фахівця водно-спортивного комплексу Андрія Майстренко. Відгуки студентів, що побували на заняттях, свідчать про захоплення та підвищений інтерес до плавання.
Кафедра фізичного виховання і спорту не стоїть на одному місці в цьому напрямку і розпочала розробляти навчально-методичний посібник по навчанню плаванню, а також проводить додатковий набір студентів та викладачів для відвідування басейну. Наші двері відкриті для всіх!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту