Вже четвертий рік поспіль Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного співпрацює з Університетом прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt) / Німеччина. Це вагоме для якісної підготовки майбутніх фахівців міжнародне партнерство було запроваджено за ініціативою ректора ТДАТУ, д.т.н., професора Володимира Кюрчева.

З самого початку співробітництва ключовою ланкою взаємодії обох навчальних закладів є Програма подвійної магістерської підготовки студентів, учасниками якої з 2017 року стали вже сім студентів ТДАТУ. Всі вони у німецькому виші-партнері відповідно до Угоди про співпрацю з факультетом сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку Університету прикладних наук Анхальт є здобувачами освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю “Продукти харчування та агробізнес”. Освітня програма за даною спеціальністю є німецькомовною. Вона охоплює 120 кредитів. Основними компонентами освітньої програми є такі навчальні дисципліни як «Сільськогосподарське виробництво та якість», «Харчові технології, якість та гігієна», «Розвиток продукту, товарознавство та маркетинг», «Менеджмент», «Менеджмент якості», «Логістика та торгівля». Мінімальний строк навчання складає 4 семестри.

Передумовами конкурсного відбору кандидатів до безкоштовної магістерської підготовки за спеціальністю “Продукти харчування та агробізнес” в Університеті прикладних наук Анхальт є високий рівень академічної успішності претендентів, їх переконлива вмотивованість щодо навчання у Німеччині та, зрозуміло, впевнене володіння німецькою мовою. У 2019-2020 навчальному році за цими показниками керівництвом факультету сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку Університету прикладних наук Анхальт переможцями конкурсу щодо отримання навчальних грантів були визначені два студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного – Антон Хітров та Дарина Утьєва.

Антон Хітров долучився до навчання у Німеччині восени 2019 року. У нашому навчальному закладі на початок дії його гранту, 01 жовтня 2019 року, Антон навчався вже на останньому курсі магістратури за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» й у березні 2020 року отримав український диплом магістра з обраного фаху.

Дія гранту Дарини Утьєвої, студентки 4-го курсу спеціальності «Економіка» розпочалася 01 квітня 2020 року. Дарина виборола конкурсне місце у рамках особливої академічної пропозиції Університету Анхальт, яка є дуже престижною для іноземних студентів, і згідно з якою перебування Дарини у партнерському виші буде двоетапним: спочатку навчання протягом одного семестру за спеціальністю «Сільське господарство» у бакалавраті Університету Анхальт (квітень-вересень 2020 року), а потім продовження підготовки у магістратурі за спеціальністю “Продукти харчування та агробізнес” (з 01 жовтня 2020 року). На жаль, внаслідок введеного у березні 2020 року в Україні та в Німеччині довготривалого карантину, пов’язаного зі світовою пандемією Covid-19, початок реалізації гранта перенесений на липень 2020 року.

Щиро бажаємо учасникам Програми подвійної магістерської підготовки успішного набуття професійних компетенцій та яскравого студентського життя в Німеччині.

Світлана Мунтян,
старший викладач кафедри іноземних мов