У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного стало на двох майстрів спорту України більше. Два студенти нашого закладу вищої освіти нарешті отримали на руки номерні посвідчення та нагрудні знаки, що підтверджують їх визначні спортивні досягнення.

Хлопці, які йшли до цієї видатної події більшу частину своєї спортивної кар’єри, доказали перед усім собі, своїм тренерам та сім’ям, що здатні перейти цей Рубікон в житті кожного спортсмена. А вже після цього готуватись до нових викликів.

Руслан Дехтяренко – майстер спорту України з боротьби вільної (наказ Міністерства культури, молоді та спорту України, №694 від 11.02.2020 р.), студент 31 групи ЕЕ факультету енергетики і комп’ютерних технологій. Руслан переміг у ваговій категорії до 86 кг на Міжнародному турнірі з вільної боротьби серед юніорів та юніорок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу Іллі Кулика, який проходив у місті Херсон 8-9 листопада 2019 року. Тренується Руслан в збірній команді ТДАТУ з вільної боротьби під керівництвом заслуженого тренера України з вільної боротьби, майстра спорту СРСР Алтая Абдулаєва.

Андрій Коломоєць – майстер спорту України зі стрибків на батуті (наказ Міністерства молоді та спорту України, №30 від 30.04.2020 р.), студент 11 групи ХТ факультету агротехнологій та екології. До речі, Андрій став першим в історії нашого міста майстром спорту України зі стрибків на батуті (акробатичній доріжці) – і вдвічі приємно, що своє ім’я в цю історію вписав студент ТДАТУ. Коли ректор нашого університету Володимир Кюрчев під час чергового засідання Вченої ради університету вручав Андрію посвідчення “Майстер спорту України зі стрибків на батуті” та грошову премію, цей факт було відзначено. Слід додати, що нещодавно спортсмен з нагоди відзначення Дня Конституції України став стипендіатом Мелітопольського міського голови у номінації “Спорт вищих досягнень”.

Займатися стрибками на батуті (акробатичній доріжці) почав в ДЮСШ №1 нашого міста з 2007 року. Основні досягнення спортсмена:

2017 рік – бронзовий призер чемпіонату України зі стрибків на батуті (акробатичній доріжці), переможець міжнародного спортивного турніру з акробатики (м. Оломоуць, Чехія).
2018, 2019 роки – переможець чемпіонату Запорізької області зі спортивної акробатики.
2019 рік – срібний призер відкритого Кубку м. Миколаїв серед юнаків 2002-2003 р.н. зі стрибків на батуті (акробатичній доріжці).
2020 рік – переможець чемпіонату м. Мелітополь зі спортивної акробатики.

Тренується Андрій під керівництвом свого незмінного тренера ДЮСШ №1 Ігоря Лосевічева.

Спортивний клуб ТДАТУ та кафедра фізичного виховання і спорту від щирого серця вітає і бажає Руслану та Андрію подальших спортивних успіхів і перемог на килимових покриттях України та світу, наступних почесних спортивних звань. Ви досягли великої спортивної вершини. Так тримати! Бажаємо вам нових яскравих перемог, не зупинятися на досягнутому, терпіння і працьовитості!

P.S. Майстер спорту України – почесне спортивне звання, встановлене у 1993 році. Присуджується спортсменам, які зробили вагомий внесок у досягнення українського спорту і виконали відповідний норматив, який дає право на присвоєння звання “Майстер спорту України” у своєму виді спорту.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту