IMG_9128Упродовж навчання студенти ТДАТУ формують свої уявлення про подальшу професійну діяльність. До числа методів, які сприяють ефективному засвоєнню навичок професійної діяльності майбутніх фахівців можна віднести екскурсії на провідні підприємства.

З цією метою викладачі Гулевський В. Б., Постол Ю. О., Ковальов О. В., Постнікова М. В., Речина О. М., Чебанов А. Б., Коваль Д. М., Чернишова Л. М., Пеньов О.В., Гулевська Н. О. та студенти 12 МБ ЕН, 11 МБ ЕН, 41 ЕН, 23СЕЕ, 21 СЕЕ, 22 ЕЕ, 21 АІ, 32 АІ груп енергетичного та механіко-технологічного факультетів відвідали найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі –  «Інтерпайп Сталь», введений в експлуатацію у жовтні 2012 року у м. Дніпро.

Екскурсія на сучасне високотехнологічне виробництво – це виняткова можливість своїми очима побачити перший в Україні металургійний завод побудований з нуля за роки незалежності. Упродовж усієї екскурсії нас дивувала особливість виплавки сталі за допомогою електричної дуги та високий рівень організації виробничого процесу.  Головною сировиною для роботи є тільки чорний метал. Завод повністю функціонує від лінії надвисокої напруги 330 кВ, яка прокладена безпосередньо від Придніпровської ТЕС до нової підстанції “Пічна”. Це єдина в Україні кабельна лінія протяжністю 12,8 км, прокладена підземним способом на глибині близько півтори метрів, а оптимальний маршрут прокладеної лінії і нові технології ізоляції дозволили уникнути негативного впливу на довкілля.  Окрім того, завод використовує замкнутий цикл водопостачання – тому промислові відходи в Дніпро не скидають. Їх чистять, перетворюють у добрива і відправляють на озеленення території.

Студенти звернули увагу на організований на високому рівні соціальний захист працівників заводу, сучасність технологій виробництва та дизайн промислового підприємства, які стимулюють позитивний настрій як у працівників, так і у відвідувачів. Поєднати виробництво з мистецтвом на «Інтерпайп Сталь» допоміг сучасний датсько-ісландський художник Олафур Еліассон. Він створив 5 арт-об’єктів під загальною назвою «Dnepropetrovsk Sunrise» («Дніпропетровський схід») прямо на території заводу. Кожен з них є невід’ємною частиною підприємства і має свою унікальну назву: “Дніпропетровський схід”, “Твій тунельний час”, “Твій вогняний візерунок”, “Твій міст роздумів”, “Матеріал – це рух”.

Студенти та викладачі з задоволенням провели час на екскурсії, отримали корисний досвід і позитивні враження.

За матеріалами: доц. каф. ЕТТП. Гулевський В. Б.,

доц. каф. ЕТТП Постол Ю. О.