Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України за №1572 від 6 грудня  2017 р. Таврійський державний агротехнологічний університет визнано базовим навчальним закладом для проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання».

Так з 10 по 11 травня 2018 року у Таврійському державному агротехнологічному університеті на кафедрі «Машиновикористання в землеробстві» механіко-технологічного факультету проходив II етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання».

В олімпіаді крім студентів нашого університету прийняли участь понад 100 студентів з вищих навчальних закладів України: Львівського національного аграрного університету, Сумського національного аграрного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, Миколаївського національного аграрного університету, Подільського державного аграрно-технічного університету, Уманського національного університету садівництва, Вінницького національного аграрного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, ВП НУБІП України «Ніжинський агротехнічний інститут», ВП НУБІП України «Бережанський агротехнічний інститут».

Програма олімпіади включала в себе 2 тури: теоретичний і практичний. В І турі учасники відповідали на питання теоретичного плану та мали розв’язати практичну задачу. В ІІ турі студенти на макеті машинно-тракторного-агрегату (МТА) практично визначали для нього ширину поворотної смуги для здійснення ним безпетльового повороту.

Все це проходило під пильним наглядом авторитетного журі до складу якого входили: Михайлов Є.В. – д.т.н., професор (Таврійський ДАТУ); Мельник В.І –  д.т.н., проректор з наукової роботи (ХНТУСГ ім. Петра Василенка); Кухаренко П.М. д.т.н., доцент (Дніпропетровський ДАЕУ); Кухарець С.М. – д.т.н., доцент, професор (Житомирський НАУ); Шарибура А.О. –  к.т.н., доцент (Львівський НАУ); Марченко Д.Д. –  к.т.н., доцент (Миколаївський НАУ).

За час проходження олімпіади студенти і присутні при цьому викладачі інших аграрних вишів ознайомилися із матеріальною та навчально-методичною базою кафедри «Машиновикористання в землеробстві» Таврійського ДАТУ.

За результатами роботи журі визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Експлуатація машин і обладнання»:

Диплом І ступеня:

• Федоренко Сергій Васильович, Таврійський державний агротехнологічний університет.

Диплом ІІ ступеня:

• Кромський Андрій Сергійович, Миколаївський національний аграрний університет;
  • Яіцький Дмитро Олегович, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет;
  • Сопрук Пало Олександрович, Національний університет біоресурсів і природокористування України;
  • Доманюк Петро Юрійович, Львівський національний аграрний університет.

Диплом ІІІ ступеня:

• Кривий Петро Ігорович, Житомирський національний агроекологічний університет;
  • Таланов Анатолій Романович, Миколаївський національний аграрний університет;
  • Купін Олександр Олександрович, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка;
  • Омельяненко Андрій Валерійович, Таврійський державний агротехнологічний університет;
  • Лободюк Віталій Миколайович, Вінницький національний аграрний університет.

Одночасно з олімпіадою між викладачами Таврійського ДАТУ та інших аграрних вишів країни відбувся навчально-методичний семінар «Методичні засади викладання дисципліни експлуатація машин і обладнання в сучасних умовах». Всі учасники семінару були нагороджені сертифікатами.

Також у рамках олімпіади був проведений науковий конкурс стартап-проектів. На конкурсі було представлено 6 робіт серед яких обрали кращі, а переможців нагородили дипломами. Так переможцями стали команди: Таврійського ДАТУ (керівник Кувачов В.П.), ВП НУБІП України «Ніжинський агротехнічний інститут» керівник Кушнарьов С.А., Житомирського НАУ (керівник Холеківський В.Л.) та команда Вінницького НАУ (керівник Кондратюк Д.Г.).

Студентська рада університету організувала для учасників олімпіади розважальну програму. Провели екскурсію містом та організували поїздку на тепле Азовське море, де учасники змогли відпочити та познайомитися ближче один з одним.

Корисна для майбутніх фахівців та насичена подіями Олімпіада з «Експлуатація машин і обладнання» була дуже насиченою подіями та залишила надзвичайно приємні враження у всіх учасників. Таврійський університет чекає нової зустрічі з учасниками Олімпіади наступного року!

Прес-служба ТДАТУ