У жовтні 2019 року Запорізькою обласною державною адміністрацією проводився  щорічний конкурс для обдарованої молоді у галузі науки. Традиційно найактивнішими учасниками є Запорізький національний університет, національний університет «Запорізька політехніка» та  Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного. Всього в конкурсі взяли участь 130 наукових робіт студентів та молодих вчених і спеціалістів, 37 з яких – від Таврійського державного агротехнологічного університету.

За результатами засідань конкурсної комісії були підведені підсумки та у 16 номінаціях визначено 25 переможців, серед яких 8 – із ТДАТУ, що найбільше серед інших ВЗО регіону.

Лауреатом у номінації «Технічні науки» став студент механіко-технологічного факультету ПОДРЄЗОВ ВЛАДИСЛАВ (науковий керівник – к.т.н., доцент Кувачов В.П.).

Лауреатом у номінації «Сільськогосподарські науки» став студент факультету агротехнологій та екології БОГОСЛАВСЬКИЙ ЄВГЕН (науковий керівник – к.с.-г.н., доцент Покопцева Л.А).

Лауреатом у номінації «Біологічні, хімічні, екологічні науки» стала студентка факультету агротехнологій та екології стала ТИШКОВЕЦЬ ГАННА (науковий керівник – к.б.н., доцент Щербина В.В.)

Лауреатом у номінації «Економічні науки» стала студентка факультету економіки та бізнесу ГОРПИНИЧ ВІКТОРІЯ (науковий керівник – к.е.н., доцент Когут І.А.)

Лауреатом у номінації «Економічні науки» стала студентка факультету економіки та бізнесу ТАНАСОВА НАТАЛІЯ (науковий керівник – к.н. держ.упр., ст. викладач Вороніна Ю.Є.)

Лауреатом у номінації «Економічні науки» стала студентка факультету економіки та бізнесу Чертюк Вікторія (науковий керівник – к.е.н., доцент Шевчук О.Ю.)

У номінації «Технічні науки» для молодих вчених лауреатом стала к.т.н., ст. викладач кафедри вищої математики і фізики ДЯДЕНЧУК АЛЬОНА ФЕДОРІВНА.

У номінації «Сільськогосподарські науки» для молодих вчених лауреатом стала к.с.-г.н., ст. викладач кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки КЛІПАКОВА ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА.

Наші студенти заслужено вибороли призові місця у наступних номінаціях:

2 місце – «Менеджмент» – ШИЛО АНАСТАСІЯ (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник: к.е.н., доцент Агєєва І.В.)

2 місце – «Державне управління та адміністрування» – КРИСЬ АНАСТАСІЯ, (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник – к. н.держ.упр., ст. викладач Вороніна Ю.Є.

2 місце – «Економічні науки» – ВОВК ІРИНА (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник – к.е.н., доцент Шквиря Н.О.);

2 місце – «Технічні науки» – ЛЕБІДЬ МИХАЙЛО (механіко-технологічний факультет, науковий керівник – д.т.н., доцент Самойчук К.О.);

2 місце – «Фізико-математичні науки» – МАЦУЛЕВИЧ ЮЛІЯ та ШПИЛЬОВА ОЛЕКСАНДРА (механіко-технологічний факультет, науковий керівник – к.т.н., доцент Пихтєєва І.В.)

3 місце – «Менеджмент» – МИХАЙЛОВА МАРІЯ, (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник – к.е.н., доцент Арестенко Т.В.)

3 місце – «Державне управління та адміністрування» – САМОФАЛОВ ДМИТРО, (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник – к.н.держ.упр., доцент Застрожнікова І.В.)

3 місце – «Економічні науки» – ІВАНОВА ОЛЕНА (факультет економіки та бізнесу, науковий керівник – д.е.н., професор Яворська Т.І.);

3 місце – «Технічні науки» – ШЕПІЛОВ ВЛАДИСЛАВ (механіко-технологічгий факультет – к.т.н., доцент Кувачов В.П.)

3 місце – «Фізико-математичні науки» – ГЕШЕВА ГАННА (механіко-технологічгий факультет, науковий керівник – ст. викл. Холодняк Ю.В.);

Молоді науковці також зайняли призові місця у наступних номінаціях:

2 місце – «Економічні науки» – к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи і страхування ДЕМЧЕНКО ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ);

2 місце – «Філологічні науки» – викладач кафедри іноземних мов ЛЕМЕЩЕНКО-ЛАГОДА ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА).

Отже, ТДАТУ забрав усі призові місця у номінаціях: «Технічні науки», «Економічні науки», «Менеджмент» і «Державне управління та адміністрування».

12 листопада 2019 року в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося підведення підсумків та церемонія урочистого нагородження переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки. З вітальним словом до лауреатів та їх наукових керівників вступили голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА Наталія Власова.

Обласний конкурс є саме тією платформою, яка надає можливість молоді випробувати себе в різноманітній діяльності, застосувати на практиці здобуті знання, проявити свої здібності і  успішно реалізуватися в суспільстві.

Віталій Туринок та Григорій Самардак під час урочистостей вручили дипломи переможцям, а науковим керівникам та членам конкурсної комісії – подяки.

Студентка факультету економіки та бізнесу Вікторія Горпинич презентувала роботу «Формування спроможних об’єднаних територіальних громад в умовах фінансової децентралізації». Висловивши свою точку зору управлінця-практика на проблеми спроможності ОТГ, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак відзначив, що реформа децентралізації дійсно є однією з найважливіших і найнеобхідніших в країні.

Начальник НДЧ Юрій Прус наголосив на високому рівні наукових робіт, представлених цього року на обласний конкурс, і подякував обласній владі за підтримку.

Кожен переможець цьогорічного обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки, крім диплому, отримає з обласного бюджету на свою банківську картку фінансову винагороду.

Вітаємо переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді та бажаємо нових успіхів і наукових досягнень!

за матеріалами Науково-дослідної частини