Минуло майже два роки, як розпочав свою роботу Молодіжний парламент Мелітополя (МПМ). Метою його створення є сприяння навчанню молоді принципам місцевого самоврядування, підтримка ініціатив молоді щодо розвиту міста та залучення її в прийняття рішень спільно з міською владою.

Молодіжний парламент Мелітополя при Мелітопольській міській раді є консультативно-дорадчим органом з питань молодіжної політики, діяльність якого направлена на налагодження взаємодії між місцевим самоврядуванням і молоддю міста, з метою формування активної суспільно-відповідальної позиції молоді та представництва інтересів молоді та реалізації їх ініціатив.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного у Молодіжному парламенті представляють два здобувача вищої освіти: голова студради ТДАТУ Микита Семенов, який у МПМ очолює Комітет культури, спорту та туризму та заступник голови студради Артем Філоненко – голова Комітету економіки та молодіжного підприємництва МПМ.

«За два роки існування Молодіжного парламенту організовано з десяток тренінгів, проведено багато заходів у більшості міських свят: Черешньово, День Міста, Різдво разом, участь у двох проектах Skills Lab 2020 при підтримці USAID, участь в створенні презентаційного ролику додатку «Smart City» для мелітопольців тощо», – зазначив Микита Семенов.

Через пандемію коронавірусу, у 2020 році більшість заходів перейшло в онлайн формат, тому Молодіжний парламент брав активну участь в Zoom-конференціях та тренінгах. Тим не менш, за час каденції парламенту було організовано багато заходів, парламентарі брали активну участь в житті міста. Голова Комітету економіки та молодіжного підприємництва Артем Філоненко зазначив, що було реалізовано такі проєкти як:

«Time to Speak»

Проєкт спрямований на діалог з молоддю міста, з метою виявити основні проблеми та шляхи їх вирішення.

«Курс фінансової грамотності»

Цей курс був спрямований на підвищення фінансової грамотності населення, головна мета цих тренінгів – навчити людей грамотно користуватись своїми фінансами, планувати бюджет та багато інших корисних лайфхаків.

Крім цього, наголосив Артем, парламентарі Комітету економіки та молодіжного підприємництва брали активну участь в організації міських та Всеукраїнських, міжнародних проєктів: «З країни в Україну», «Медіаграмотність для молодих виборців» від USAID, «Get higher together», створення ролику-реклами для міського додатку «SmartCity», «Освітній хайп», Том Сойер FEST та багато інших проєктів.

Місцева влада дуже зацікавлена у залученні саме молоді до вирішення проблем, які є у нас в місті. Стабільно представники міської влади разом із студентським та учнівським активом проводить стратегічні сесії, організують нові цікаві проекти.

Редакційно-видавничий відділ