Днями у смт Затока Одеської області відбувся перший в історії нашої незалежної держави чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих. 250 спортсменів віком від 16 років і старше з 15 областей України вийшли на пісок, щоб позмагатися між собою і розділити рекордний призовий фонд в 200 тисяч гривень.

На рингу змагалися збірні команди, які показали найкращі результати на чемпіонатах областей. У заході взяли участь спортсмени з Одеської, Житомирської, Сумської, Київської, Хмельницької, Херсонської, Харківської, Запорізької, Кропивницького, Донецькій, Миколаївській, Вінницькій, Чернівецькій і Чернігівської областей, а також з Києва.

Всеукраїнською федерацією пляжної боротьби України було здійснено чималу роботу для організації цього чемпіонату України, завдяки чому змагання пройшли на високому рівні. Подія такого масштабу неодмінно дасть сильний поштовх до розвитку пляжної боротьби в нашій країні, а також до високих результатів переможців Чемпіонату України на міжнародній арені, адже за результатами змагань буде сформовано збірну України з пляжної боротьби.

Надовго запам’ятається атмосфера цих змагань: схвильовані спортсмени, їхні тренери уважно спостерігають за кожною серією боротьби й налаштовують своїх вихованців на перемогу. Сльози щастя і сльози від поразки, переживання перед виходом на пісок і почуття відповідальності в бою, де кожна секунда може стати вирішальною. Здавалося, важке дихання і серцебиття учасників можна було почути на трибунах, а гучні крики та оплески уболівальників підбадьорювали тих, хто боровся за першість.

До збірної команди Запорізької області потрапили і чотири вихованці заслуженого тренера України з вільної боротьби, старшого викладача кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ Алтая Абдуллаєва, два з яких – студенти факультету енергетики і комп’ютерних технологій нашого університету, обидва майстри спорту України з вільної боротьби Руслан Дехтяренко (41 ЕЕ) та В’ячеслав Копоть (22 СЕЕ).

Після напружених та виснажливих сутичок на піску Руслан і В’ячеслав одержали по три перемоги, у підсумку посівши третє місце (кожен в своїй ваговій категорії та номінації), буквально виборовши руками та ногами свої очікувані бронзові нагороди.
Скарбничка спортивної слави ТДАТУ поповнилась відразу двома нагородами:

Руслан Дехтяренко – ІІІ місце у ваговій категорії 80+ кг серед юніорів.

В’ячеслав Копоть – ІІІ місце у ваговій категорії до 80 кг серед чоловіків.

Вдача більше посміхнулася студентам-вільникам Мелітопольського коледжу ТДАТУ, які завоювали срібні та золоті нагороди змагань.

Мурад Купадзе – І місце у ваговій категорії до 80 кг серед юніорів, яке принесло йому почесне спортивне звання “Майстер спорту України”.

Андрій Сінча – ІІ місце у ваговій категорії 70+ кг серед кадетів.

Вітаємо наших переможців с заслуженими перемогами та нагородами! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів і удачі у підкоренні нових спортивних вершин, в будь-якій боротьбі, в будь-якому бою перемагати також яскраво, красиво, впевнено і гідно!

Проведення чемпіонату України сприяє популяризації пляжної боротьби як виду спорту, залучення молоді до занять фізичною активністю і пропаганди здорового способу життя.

Для довідки: Пляжна боротьба є порівняно новим видом спорту, який нещодавно був введений до Асоціації світової боротьби (UWW). Змагання проводяться на піску просто неба, їх правила подібні до вільної та греко-римської боротьби, а також дзюдо, самбо, сумо. Правила – не складні. Потрібно або укласти на лопатки, або витіснити з 7-метрового кола, в межах якого йде бій. Дозволеними є використання прийомів усіх цих видів спорту. Для абсолютної перемоги необхідно положити суперника на туше, а бали нараховуються по одному за приземлення суперника на пісок, або ж за виштовхування з окресленої мотузкою території піщаного килима. В єдиному періоді сутичка триває 3 хвилини до двох балів, у разі нічийного рахунку боротьба продовжується до першої дії суперника.

Олексій Нестеров,
старший викладача кафедри фізичного виховання і спорту