Не встиг відгриміти старт нового сезону богатирських ігор, як наступного дня, 13 лютого, кафедра фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного приймала чергові всеукраїнські змагання. Цього разу головними відвідувачами спортивного майданчика нашого навчального закладу стали 90 учасників VII Кубка України з мас-рестлінгу 2022, які представляли Запорізьку, Дніпропетровську, Херсонську, Харківську та Миколаївську області. Змагання були присвячені 90-річному ювілею Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

На жаль, пандемія внесла свої корективи у проведення спортивних заходів. Не став винятком і мас-рестлінг. Не всі команди змогли взяти участь та надіслати своїх представників у силу карантинних обмежень у різних регіонах нашої країни. Проте, хоча зібрати рекордну кількість учасників цього разу не вийшло, організатори змагань вважають, що змагання пройшли успішно.

Федерація мас-рестлінгу України (ФМРУ) продовжує розвиток цього чудового, динамічного, дуже видовищного спорту у нашій країні. Про особливість цих стартів говорить президент ФМРУ, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ Валерій Газаєв: “Цей Кубок України особливий. Він є відбором на перший чемпіонат світу серед дітей, юнаків та юніорів, що відбудеться влітку. І зараз ми хочемо виявити найкращих серед найкращих, щоб скласти гідну конкуренцію на міжнародній арені та претендувати на нагороди чемпіонату світу. А збірна України у відкритій віковій категорії також готується до чемпіонату Європи, що відбудеться в Афінах у травні. Ну і, звичайно ж, головною подією сезону для збірної стане чемпіонат світу, який проходить раз на два роки. Ми прикладатимемо всі сили для хорошої підготовки до цих змагань, щоб у черговий раз продемонструвати, що наша збірна є однією з найсильніших у світовому рейтингу.

Було чимало учасників. Цього разу виступили 90 спортсменів. Рекордом для нас є 123 спортсмени-учасники Кубка України, тому враховуючи всі ці карантинні обставини, результатом відвідуваності цих змагань я залишився задоволений”.
До речі, за 3,5 роки, які президент ФМРУ Валерій Газаєв очолює кафедру фізичного виховання та спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, він зміг залучити до організаційної роботи педагогічний склад кафедри. Так, з 2018 року обов’язки головного секретаря змагань виконує старший викладач кафедри Олексій Нестеров.

Більшість учасників змагань склали діти, підлітки та студенти. Саме вони стали головними дійовими особами спортивного свята. Наш навчальний заклад не остався в стороні і делегував на Кубок України по мас-рестлінгу 5 студентів, які стали переможцями та призерами змагань.

Досвідчені борці застосовували різні тактики та демонстрували хитрі прийоми. Хто, беручись особливим хватом, провертав палицю, послаблюючи захоплення суперника, хто намагався тягнути її під кутом, деякі робили ставку на упор та особливий розподіл ваги тіла.

Спортсмени виступали у різних вагових категоріях, окремо змагалися жінки та чоловіки. У цих рамках змагання проходили за принципом “кожен змагається з кожним”. Суперники виходили на поміст кілька разів. За кожне місце нараховувалася певна кількість балів, які потім підсумовувалися, з чого виходив загальний результат команди.

Загалом на Кубку України було розіграно 19 комплектів медалей у різних вагових та вікових категоріях. У загальному медальному заліку перше місце посіла команда Запорізької області. Срібна медаль командної першості цього разу вирушає до Херсонської області. Третій результат продемонстрували спортсмени із Дніпропетровської області.

Отже, скарбничка спортивної слави ТДАТУ поповнилася 1 золотою, 1 срібною та 3 бронзовими нагородами VII Кубка України з мас-рестлінгу 2022 року:

• Дмитро Ребрик, студент механіко-технологічного факультету (21 АІ) – І місце серед юніорів у ваговій категорії до 72 кг;
  • Роман Вонсович, студент механіко-технологічного факультету (41 АІ) – ІІ місце серед юніорів у ваговій категорії до 65 кг;
  • Георгій Топольницький, студент факультету енергетики і комп’ютерних технологій (21 ЕЕЕ) – ІІІ місце серед юніорів у ваговій категорії до 72 кг;
  • Романенко Денис, студент механіко-технологічного факультету (22 АІ) – ІІІ місце серед юніорів у ваговій категорії до 72 кг;
  • Вадим Димитров , студент факультету агротехнологій та екології (21 ЦБ) – ІІІ місце серед юніорів у ваговій категорії до 80 кг.

Підготував спортсменів до змагань завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Валерій Газаєв.

Висловлюємо особисту подяку ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Сергію Кюрчеву та голові профспілкового комітету Миколі Андрущенку за допомогу в організації та проведенні змагань.

P.S. Мас-рестлінг (перетягування палиці) – національний вид спорту багатьох народів світу, традиційна народна гра з перетягування предметів (палиці, шкіри, дошки, спису, аркана).

У мас-рестлінгу суперники сідають один навпроти одного, упираючись ногами в дошку, покладену на ребро, і беруться за палицю обома руками. Для перемоги спортсмену необхідно вирвати палицю із рук суперника або перетягнути його на свій бік разом із палицею. Поєдинок триває до двох перемог одного із борців.

До речі, в кінці січня 2022 року було прийнято рішення максимально використати територію батьківщини олімпізму для глобального просування мас-рестлінгу на світову арену. І першим кроком у цьому напрямі буде включення мас-рестлінгу до переліку видів спорту, нарівні із давньогрецькими, навчання яким відбуватиметься в Академії спорту за спеціальною програмою Meet the Olympians у місті Олімпії (Греція), де спалахує вогонь Олімпійських ігор. Ця програма отримала патронат Міжнародного Олімпійського комітету та проходитиме під кураторством Олімпійського комітету Греції.

Валерій Газаєв,
завідувач кафедри фізичного виховання і спорту;
Олександр Проскурін,
керівник пресслужби