27 січня відбулась онлайн зустріч ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева, помічника ректора з міжнародних питань Валентини Верхоланцевої, начальника відділу міжнародних зв’язків Світлани Шевченко зі співпрезидентом Федерації «Обміни Франція-Україна» Жаком Форжероном, керівником стажувань Філіпом Жоне, викладачем французької мови Юлант Пеняр, спів президентом асоціації французької мови «Франція-Україна» Жоз’ян Анікен, секретарем Федерації «Обміни Франція-Україна» Ольгою Гонсе.

Під час зустрічі було подовжено строк дії угоди про співпрацю з Федерацією про наступне:

• Організація перебувань та стажувань у Франції для здобувачів вищої освіти, викладачів, наукових працівників ТДАТУ;

• Організація перебувань та стажувань в Україні французьких здобувачів та викладачів навчальних закладів-партнерів, представників установ, які приймають стажистів і представників Федерації «Обміни Франція-Україна»;

• Організація курсів FLE в Університеті, або дистанційно для українських здобувачів вищої освіти та викладачів;

• Організація конференцій та семінарів дистанційно членами ФОФУ або її партнерами, визнаними за їх компетенції та досвід, для українських здобувачів вищої освіти та викладачів;

• Будь-які проєкти, спрямовані на розвиток обмінів між Францією та Україною у галузі компетенції кожного з партнерів.

Також було підписано партнерську угоду про початкове та різнорівневе навчання французької мови у 2022 році.

Було обговорено строки проведення онлайн курсів з французької мови для здобувачів, які цього року пройшли співбесіду, і яких було обрано для участі у програмі «Обміни Франція-Україна»:

• Мілана Мазурік, 21 МЕН/ЗН.
  • Владислав Островєрхов 31 ПУ.
  • Іван Дем’яненко 21 МБАІ.
  • Віолетта Пархоменко 41 ГРС.
  • Алла Хома 31 ОО.

Атмосфера зустрічі була дружньою і невимушеною. Перекладачем та організатором зустрічі була старший викладач кафедри ыноземних мов Маргарита Виноградова. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з Федерацією «Обміни Франція-Україна».

Світлана Шевченко,
начальник відділу міжнародних зв’язків