Практична підготовка здобувачів вищої освіти у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного є важливою складовою навчального процесу.

Студенти першого курсу спеціальностей 203 «Садівництво і виноградарство» та 201 «Агрономія» в рамках навчальної практики з дисципліни «Вступ до фаху» відвідали Мелітопольську дослідну станцію садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН України, яка є філією кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ.

Для студентів була організована екскурсія, в ході якої вони ознайомилися з основними напрямами роботи дослідної станції, її науковими розробками, дізнались історію промислового садівництва Мелітопольщини.

Зараз основні напрямки роботи спрямовані на:

– створення нових та добір інтродукованих сортів кісточкових і зерняткових культур, адаптованих до умов південного регіону;
– розроблення ресурсоощадних технологій виробництва садивного матеріалу плодових культур, технічних засобів та технологій зрошення садів;
– агрохімічний моніторинг в садових агроценозах, розроблення екологічно безпечних систем удобрення садів;
– розроблення організаційно-економічного механізму формування та функціонування регіонального ринку продукції садівництва.

Також студенти ТДАТУ відвідали метеостанцію «Мелітополь», яка розташована на території дослідної станції. Її історія починається з 1926 року, з 1944 метеостанція розташована на теперішньому місці. Агрометеорологи та метеорологи проводять щоденне спостерігання за погодою. Вони збирають дані для синоптиків Запорізького гідроміцентру, щоб обласні фахівці змогли зробити якісний прогноз.

Цікавим видалось і відвідування відділення дослідної станції. Студенти могли побачити дослідні і промислові насадження кісточкових культур.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії