Останніми роками в Україні набуває популярності новий формат відпочинку – зелений або сільський туризм, який приваблює гостей атмосферою українського села з національними традиціями та колоритом.

З метою вивчення концепції розвитку зеленого туризму на Мелітопольщині для студентів спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» було організовано виїзну екскурсію. До поїздки по садибам Мелітопольського району приєдналася делегація представників Федерації обмінів Франція-Україна (FEFU), яка завітала в ТДАТУ нещодавно.

Учасники екскурсії відвідали багато цікавих туристичних об’єктів, познайомилися та особисто поспілкувалися з власниками садибних закладів, на власні очі переконались, що цей напрямок має достатньо передумов для розвитку в нашому регіоні.

В цей холодний день етнографічна садиба «Гостини у Валентини» зігріла студентів домашнім теплом і ароматним трав’яним чаєм зі смаколиками. Студенти також мали змогу долучитися до української культури, прийнявши участь в майстер-класі з виготовлення янголів з тканини. Під керівництвом досвідченої майстрині наші студенти оволоділи старовинним українським ремеслом виготовлення ляльок. Було цікаво спостерігати, як в їхніх руках зі шматочка тканини народжуються вишукані шедеври handmade.

В зеленій садибі «Алея троянд» (смт. Мирне) студенти ознайомилися з організацією відпочинку в заміській оселі. Самобутнє архітектурне та художнє оформлення садиби в стилі українського «етно» розповіли студентам про традиції краще, ніж підручник української культури.

В зеленій садибі «Перлина степу» (с. Тамбовка) студенти побачили, як можна грамотно розпланувати півгектара землі, щоб отримати максимально можливу віддачу. Студентам дуже сподобалась концепція садиби, рівень сервісу, комфортні умови для відпочинку в екологічно чистій зоні серед мальовничих пейзажів.

Знайомство з особливістю організації таких проектів було для студентів гарним мотивуючим засобом. В результаті поїздки стало зрозуміло, що вирішальним фактором вдалого розвитку даної сфери є високий професійний рівень учасників і координаторів цього бізнесу.

Валентина Жукова, к.с.-г.н., ст. викладач