Упродовж двох днів,  28 та 29 травня, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного проходила Міжвузівська студентська науково-практична конференція за темою «Сучасні підходи до післязбиральних технологій та маркетингу плодоовочевої продукції».

Конференція зібрала студентів та викладачів з провідних аграрних закладів вищої освіти півдня України. Серед них Миколаївський національний університет, Херсонський державний аграрний університет  та Одеський державний аграрний університет. Перед початком конференції ректор Таврійського ДАТУ В.М. Кюрчев привітав усіх учасників, розповів про пріоритети навчання у ТДАТУ і побажав плідної і  цікавої роботи під час конференції.

Одне з головних питань, яке зараз гостро стоїть перед виробниками плодоовочевої продукції, як після збирання врожаю, доставити її до споживача або експортера, не втративши якість товару. Саме тому, треба шукати такі шляхи, аби скоротити час доставки з мінімальним вкладенням коштів. Директор ЗОГО «ЗІКЦ «Агро-Таврія» Геннадій Подшивалов зазначив, що іноді ті, хто займається транспортуванням плодоовочевої продукції, отримують прибуток більше, ніж самі аграрії. Вони реалізовують її за дуже високими цінами в порівнянні з тим, за що придбали у товаровиробників.

Директор ТОВ «Агрокоін» Андрій Чорний в своїй доповіді торкнувся питання процесів оптимізації шляхів від виробника до експортера плодоовочевої продукції. Головний технолог ТОВ НВП «Грибний лікар» Ірина Бандура підняла питання перспективних напрямів розвитку українського грибівництва, а підприємець Віталій Шкрібняк розповів про своє бачення особливостей при вирощування та реалізації на ринках свіжого салату.

Не менш актуальну та проблемну доповідь представив директор ТОВ «БЛЕКСІ фрут компані» Василь Нікулін. Він розповів про прогресивні технології вирощування інтенсивних садів та післяврожайної доробки черешні на прикладі власного та світового досвідів. Торкнулися учасники конференції проблем сучасних трейдерів плодоовочевого сектору.

В час дозвілля, учасники конференції ознайомилися з місцевими пам’ятками, для них була влаштована екскурсія до національного музею заповіднику «Кам’яна могила», а завершальним етапом першого дня конференції став квест кампусом університету. Він відбувся на п’яти локаціях ТДАТУ: вна сцені Центру культури і дозвілля, у читальному залі наукової бібліотеки, на площі Слави, на території лабораторії з вирощування грибів та поблизу інсталяції «Я люблю ТДАТУ». Учасникам квесту треба було визначити пріоритети основних потреб споживача та скласти з них піраміду.

Другий день Міжвузівської студентської науково-практичної конференції: «Сучасні підходи до післязбиральних технологій та маркетингу плодоовочевої продукції» видався не менш цікавим. Він складався з екскурсій на передові господарства Кам’янка-Дніпровського району. Учасники конференції на власні очі побачили як відбуваються технологічний та виробничий процеси на аграрному підприємстві.

Вартість проведення конференції покрив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), фінансування відбулось завдяки Міністерству міжнародних справ Канади, реалізація та співфінансувала Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA).

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»