изображение_viber_2020-04-06_19-57-04Вже цього сезону студенти спеціальності «Бджільництво» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного зможуть отримати практичний досвід роботи на пасіці. Це стало можливим завдяки отриманню грантової заявки «Зміцнення матеріально-технічного забезпечення ЗВО для розвитку практичних навичок студентів».

Як результат, університет отримав  грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).

 – В університеті поки що немає власної пасіки, а навчання студентів проходить в навчальних аудиторіях на макетних зразках. А в літній період студентів вивозять на найкращі пасіки мелітопольських бджолярів. Наявність власної пасіки та практична демонстрація технологічних процесів на навчальній пасіці підвищить рівень якості підготовки студентів. Для пасіки є зручне місце розташування – територія навчального полігону, поряд з садовими насадженнями (с. Нове, Мелітопольського району). Для утримання бджолосімей університет має кормову базу, садові насадження площею 120 га: черешня, абрикос, персик, – розповів доцент кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Микола Андрющенко.

 Крім того, утримання бджіл буде позитивно впливати на підвищення урожайності садових культур, про це багато написано в науковій літературі з агрономії та бджільництва. Також на території навчального полігону висаджені садові посадки із застосуванням органічних технологій (без застосування пестицидів та гербіцидів).

В зимовий період пасіка буде знаходитися на території навчального полігону під цілодобовим наглядом охорони.

Отримана продукція бджільництва буде використана для утримання бджіл в зимовий час, а також для наукових і навчальних цілей на кафедрі харчових технологій та готельно-ресторанної справи. Крім того, продукція буде постачатися в студентську їдальню.

Також великою перевагою власної пасіки є те, що вона використовуватиметься не тільки при навчанні студентів університету за спеціальністю «Бджільництво», але і при проведенні тренінгів для бджолярів області та під час курсів підвищення кваліфікації для бджолярів. Надалі планується впровадження робочої професії «бджоляр» в навчальних коледжах університету.

Альбіна Бараннік, методист ІПК