зображення_viber_2020-01-29_19-07-20Одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію освіти до Європейського співтовариства. Вимогою часу стає підготовка ЗВО фахівців нової якості – здатних творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя, а головне – бути патріотами рідної землі.

Важливими умовами демократичного суспільства є громадянська освіченість молоді, компетентність, виховання поваги до прав людини, толерантності, уміння знаходити компроміси.

Сучасний освітній  та виховний процес у ТДАТУ сприяє розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань здобувача вищої освіти.

Концепція виховної роботи зі здобувачами вищої освіти денної форми

навчання має системний характер та  базується на основних положеннях Концепції національної системи виховання молоді, з урахуванням органічного взаємозв’язку з навчальним процесом Університету.

Головною метою виховної роботи на факультеті АТЕ є формування професійно спрямованої, цілісної і гармонійнорозвиненої особистості з високим рівнем доброчесності, національно-патріотичною та самосвідомістю.

Семінар кураторів, що відбувся на факультеті 29.01.2020 висвітлив стан справ щодо поточних питань в освітньому процесі на факультеті. Особливу увагу було приділено питанням доброчесності, духовному та моральному вихованню здобувачів вищої освіти. Розглянуто питання анонімного анкетування студентів з питань доброчесності на факультеті.

На семінарі кураторів деканом факультету було зроблено наголос на питаннях роз’яснення прав та обов’язків молодого покоління в межах університету. Умови часу потребують оновлених підходів в спілкуванні з молодою спільнотою університету, тому було вирішено кожній групі нагадати, що в університеті активно працює освітній омбудсмен – Семенов М. (21 КН група, факультет ЕКТ) , він контролює та спостерігає за механізмами забезпечення та захисту прав здобувачів освіти у ТДАТУ.

Також на зустрічі академічної спільноти представниками деканату було підкреслено, що сьогодні значний потенціал впливу на розвиток здобувачів вищої освіти має Студентська Рада, як університету, так і факультету АТЕ та організована нею робота в межах секторів.

Важливу роль в освітньо-виховному процесі відіграє особистість науково-педагогічних працівників університету – декана, представника деканату, завідуючих кафедрами та куратори академічних груп. Також було визначено, що велика відповідальність покладається на кафедри, на яких навчаються здобувачі вищої освіти денної форми навчання, тому з 2-го семестру поточного навчального року було вирішено провести цикл кураторських годин за темами , що є актуальними для студентів факультету.

 Враховуючи те, що в університеті створено систему виховної роботи, що дає можливість кураторам академічних груп отримувати з боку деканату інформацію про стан освітніх, організаційних, виховних питань на факультеті щотижнево, то одразу після семінару кураторів представники деканату мають змогу реагувати на локальні запити групи з питань організації навчального процесу.

Так, 29.01.20 деканом факультету Івановою І.Є., заступником декана Шлєіной Л.І. було проведено зустріч з 31 академічною групою спеціальності «Харчові технології» (куратор Гапріндашвілі Н.А), з питань прав та обов’язків здобувачів вищої освіти та доброчесності.

У сучасних умовах освіти на факультеті АТЕ виховна робота деканату, кафедри, кураторів академічних груп спрямована на допомогу і її організацію, а не нав’язування поглядів. Важливим для декана та заступника з виховної роботи є також те, щоб робота кураторів не йшла в розріз з роботою Студентської Ради , а доповнювала б її і утворювала єдину демократичну виховну систему на факультеті.

Інформаційний супровід

 декан факультету АТЕ Іванова І.Є.