Мелітополь на два дні став центром Болгарської культури. Вперше в історії у нашому місті відбувся Собор болгар України, який, до речі, в Україні проводиться вже в дев’ятий раз. Собор болгар України – це головна подія в житті болгарської діаспори. Щорічно його проводили в Одеській області, а у 2020-му вирішили організувати у Медовому місті.

До Мелітополя прибула делегація у складі: народного депутата України Антона Кіссе, Почесного консула Республіки Болгарія Сергія Желєва, Віце-прем’єра Уряду Болгарії 2017-2018 рр. Валерія Симеонова, депутата народних зборів Йордана Апостоліва та заступника голови Одеської облради, голови Асоціації гагаузьких товариств України Юрія Дімчогло.

Програма проведення собору була насиченою та різноманітною. Серед заходів: відкриття погруддя болгарському національному герою Хаджі Димитру, уродженцю міста Слівен. Вже декілька років у Мелітополі існує сквер, названий на честь міста-побратима.

Не залишився осторонь від проведення заходів Собору болгар України і Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного. І це не дивно, адже зараз у нашому університеті здобувають вищу освіту більше 30-ти болгар. На базі ТДАТУ відбулась робоча конференція: «Об’єднання болгар України». Її учасники розглянули важливі питання порядку денного: «Про діяльність болгар України у 2019-2020 роках»; « Про стан та збереження вивчення болгарської мови. Проблеми, що виникли при реалізації нових законів» тощо.

ТДАТУ завжди підтримує інтеркультурні заходи. Багато років поспіль наш університет до Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку організовував FEST «Діалоги культур», в рамках якого були представлені: дні культур різних національностей; тематичні та інформаційні виставки. Найяскравішим був останній день FEST, коли студенти різних національностей, які навчаються у Таврійському ДАТУ, демонстрували свої звичаї, традиції та дарували гостям свята свої національні танці.

Нажаль, в цьому році, через пандемію коронавірусу, цей яскравий захід не був проведений. Сподіваємось, що у наступному ця добра традиція буде поновлена.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»