З 9 по 15 листопада 2020 року в Україні проходив щорічний загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху (ІІ етап), покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах, підвищення обізнаності населення щодо правил поведінки на дорозі. Також він має на меті напрацювати фахові рішення стосовно шляхів та заходів з підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

Щорічні Тижні безпеки дорожнього руху в Україні (ТБДР) проводяться на виконання рішень Генасамблеї ООН в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020, Державної Стратегії та Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 р. Заходи ТБДР проходять двічі на рік за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, Уряду України, органів місцевого самоврядування. Координаторами проведення заходів є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія) та Моторним (транспортним) страховим бюро України.

13 листопада відбулася ХV Міжнародна науково-практична конференція «Транспортна безпека: правові та організаційні аспекти».

Організатори конференції – Донецький юридичний інститут МВС України спільно з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні, Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України та приватне автотранспортне підприємство «Одіум-Престиж» за підтримки Міжнародного благодійного фонду допомоги постраждалим внаслідок ДТП. Результат спільної роботи учасників конференції – обговорення та напрацювання шляхів вирішення нагальних питань транспортної безпеки, обмін досвідом, поглядами та пропозиціями.

Від кафедри МСТТ активну участь в роботі конференції прийняли завідувач кафедри професор Анатолій Панченко, керівник студентського клубу «Знавці ПДР» доцент Олег Болтянський та магістр 25 МБ АІ групи Анастасія Шершенівська. За результатами роботи конференції надруковано збірник тез.

Також 13 листопада в рамках Тижня безпеки дорожнього руху пройшов семінар-практикум з безпеки руху. Фахівці та експерти обговорювали нагальні питання автомобільної безпеки, зокрема, у сфері пасажирських перевезень автомобільним транспортом; аудит безпеки міських маршрутів та дорожньої інфраструктури; міжнародні стандарти системи безпеки дорожнього руху; необхідність передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів як складової безпеки дорожнього руху; особливості та новації обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів для автотранспортних підприємств.

З урахуванням епідемічної ситуації більшість заходів проходила у дистанційному форматі, через онлайн-трансляції.

Кафедра мехатронних систем та транспортних технологій