Продовжується літня сесія міжнародних і національних рейтингів ЗВО за показниками діяльності, визначеними установами, які їх проводять. Днями Webometrics опублікував нову редакцію свого дочірнього Transparent Рейтинг Google Scholar Citations (GSC), що увійде до головного рейтингу Webometrics наприкінці місяця.

Автори рейтингу вважають цитованість у безкоштовній відкритій наукометричній базі Google Scholar індикатором веб-присутності науковців університету, який відображає їхню діяльність і є показником відкритості університету.

Показники цитування наукових публікацій у Google Scholar усе частіше використовується, як інструмент моніторингу публікаційної і наукової діяльності науковців ЗВО. Так, у останньому академічному національному рейтингу «ТОП 200 Україна», цей показник уперше використано, як окремий індикатор діяльності ЗВО.

До липневого рейтингу Google Scholar Citations було включено близько 3 тисяч 800 університетів світу з сумарним числом цитувань понад 1000. З них 60 – університети України.

ТДАТУ посів 23-е місце (попередня – 41-е) з показником 14053 цитувань (попередня 9151) і став вдруге лідером серед університетів Запорізької області і вперше серед аграрних ЗВО України за кількістю цитувань у Transparent Рейтинг Google Scholar Citations.

Показники рейтингу наступні:

ЗНУ – 38-е місце (7615 цитувань);

БДПУ – 47-е місце (3297 цитувань).

Аграрні ЗВО:

Львівський НУВМБ імені С.З. Ґжицького – 12393 цитувань – 30 місце;

Білоцерківський НАУ – 8559 цитувань – 37 місце;

Сумський НАУ – 5267 – 44 місце;

Херсонський ДАУ – 1895 цитувань – 54 місце.

Значне збільшення цитувань публікацій викладачів ТДАТУ (+4900) є по-перше, результатом публікаційної активності викладачів. По-друге, рішення керівництва університету щодо обов’язкового створення науковцями ТДАТУ авторських профілів у Google Scholar та ідентифікаторів науковців у ORCID та ResearcherID, а також повне представлення наукових доробків викладачів у Репозитарії ТДАТУ, дало свої позитивні результати. На сьогодні усі науково-педагогічні працівники ТДАТУ мають авторські профілі у Google Scholar, що значно покращило видимість публікацій автора у глобальній мережі та полегшило процес оцінки продуктивності та впливовості конкретного автора.

Бібліометричний моніторинг стану профілів та динаміку змін показників проводить наукова бібліотека. Створений на сайті наукової бібліотеки розділ БІБЛІОМЕТРИКА ТДАТУ у режимі онлайн надає інформацію щодо усіх профілів викладачів ТДАТУ. За останніми даними інформаційної системи Бібліометрика української науки у Google Scholar, 66 викладачів ТДАТУ мають індекс Хірша від 19 до 5.

Величезне значення у просуванні і популяризації наукових досягнень викладачів належить Інституційному репозитарію ТДАТУ, який є відкритим електронним архівом публікацій Університету. Серед переваг Репозитарію для науковців, можна назвати можливість ознайомити світову спільноту з результатами власних досліджень. На сьогодні у Репозитарії розміщено понад 11 тис. публікацій учених ТДАТУ. Статті, розміщенні у ElarTSATU ,імпортуються і індексуються у наукометричній базі Google Scholar, а також у директоріях архівів відкритого доступу OpenDOAR, ROAR тощо.

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС