Кожна людина має дві батьківщини — її власну та Францію.

Анрі де Борньє

З  20 по 22 листопада до Таврійського державного агротехнологічного університету знов завітала делегація представників Федерації обмінів Франція-Україна (FEFU) на чолі з президентом Філіпом Жене.

У рамках візиту відбулася зустріч високоповажних гостей з ректором університету Володимиром Миколаєвичем  Кюрчевим, на якій були обговорені питання, які стосувалися розширення меж співпраці та подальшої участі студентів і викладачів ТДАТУ у програмах, які пропонує Федерація обмінних програм Франція-Україна. Також під час діалогу було обговорено можливість запрошення французьких викладачів для навчання французької мови. Як з французького, так із українського боку було також сконцентровано увагу на посиленні вивчення іноземних мов в університеті, зокрема французької, що значно покращить продуктивність перебування українців у Франції, подальшу співпрацю та навчання.

По закінченню зустрічі між ТДАТУ та Федерацією було підписано договір про подальшу співпрацю, що дасть змогу успішно обмінюватися студентами та викладачами, проходити стажування та лінгвістичну практику.

Також французька делегація зустрілася зі студентами нашого університету. Під час зустрічі гості розповіли про напрями діяльності Федерації обмінів  Франція-Україна.

Перед студентами виступив студент  Іван Демьяненко, який розповів про власний досвід стажування у Франції за програмою FEFU та про ті перспективи, які після цього відкрилися для нього особисто.

Федерація обмінів Франція-Україна (FEFU) була заснована у 1992 році з метою надання допомоги дітям, які потерпіли від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, і взагалі українським дітям-сиротам, соціальним сиротам або дітям з незабезпечених сімей. До складу ФОФУ входять 14 асоціацій, які проводять свою діяльність у двох напрямках – у напрямку гуманітарної допомоги, що відповідає початковій меті організації, та в напрямку розвитку культурних обмінів і співробітництва.

За три десятиліття плідної діяльності Федерація зробила значний внесок у розвиток українсько-французького діалогу, освітньо-наукового співробітництва, культурного і ціннісного зближення України та Франції. Федерацією реалізовано більше 200 обмінів із Таврійським державним агротехнологічним університетом. Вже декілька поколінь студентів університету отримало належну допомогу та можливість пройти стажування і здобути освіту у вищих навчальних закладах Франції.

На сьогоднішній день Федерація розвиває напрям співпраці у сфері освіти щодо організації лінгвістичних та професійно-практичних стажувань для студентів і викладачів ТДАТУ та інших вищів України.

Для студентів передбачено 3 рівні стажувань:

1. Лінгвістична і країнознавча культурна практика з проживанням у французькій сім’ї.
  2. Стажування на підприємстві, пов’язаним зі спеціальністю студента.
  3. Цикл навчання у вищому навчальному закладі Франції з отриманням диплому.

Для викладачів існує можливість стажування в одному із вищих навчальних закладів Франції з присвоєнням сертифіката по закінченню навчання і після написання звіту про стажування.

В межах перебування французької делегації на кафедрі іноземних мов ТДАТУ було проведено конкурсну співбесіду із студентами, більшість з яких почали вивчати французьку мову лише з кінця вересня цього року, але завдяки майстерному викладанню Виноградової Маргарити Сергіївні зуміли показати добрий рівень володіння мовою. В результаті, 14 студентів отобрано для проходження стажування у мальовничому регіоні Франції – Пуату-Шарант. ТДАТУ залишає за собою безумовне лідерство у співпраці з Федерацією серед українських вищів. Одже,

Шлях до серця Франції полягає  через ТДАТУ!

Начальник відділу міжнародних зв’язків ТДАТУ

Єфіменко Л.М.