29-31 травня 2018 року ТДАТУ було представлено на Днях освіти і науки Франції в Україні. У роботі заходу взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, МОН України, Посольства Франції в Україні, НМЦ «Агроосвіта», представники Одеської ОДА, експерти Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».На заході також були присутні представники аграрної освіти Франції та України у т. ч. ТДАТУ і Бердянський коледж ТДАТУ.

Представники Франції та України відвідали Одеський державний аграрний університет, Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» та Одеську національну академію харчових технологій. Була надана можливість відвідати аграрне підприємство, де вирощують нетрадиційну для південного регіону культуру – актинідію (бебі-ківі).
Модераторами пленарного засідання в Одеському аграрному університеті був Ніколя Перрен, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні. Модератором та організатором з України була директор НМЦ «Агроосвіта» – Іщенко Т.Д.
На семінарі були заслухані доповіді:
• «Французький досвід у винному секторі, маркетинг вина від дрібних виробників» – Стефан БАДЕ, викладач ELP, Бордо;
• «Про стан та перспективи розвитку виноградарсько-виноробної галузі Одещини» – Іван Петрів, Начальник управління аграрної політики Одеської обласної держадміністрації;
• «Технологічний потенціал сортів винограду нової селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» у виноробстві» – Олександр Пашковський, в.о. зав. відділу виноробства ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»;
• «Підвищення цінності виробництва вина шляхом введення системи географічних зазначень» – Лідія Єршихина, національний експерт проекту «Європейська технічна допомога», присвячена підтримці розвитку системи географічних зазначень в Україні;
• «Нове в національному законодавстві, щодо виноробної галузі» – Михайло Різак, помічник народного депутата України Андрія Вадатурського;
• «Контекст двостороннього співробітництва у сфері сільськогосподарської освіти» (Франція);
• «Співпраця з бізнесом та практична підготовка фахівців для аграрного сектору»;
• «Сільськогосподарські університети України та місцеві сільськогосподарські ініціативи».
ТДАТУ представив свою презентацію та пригостив гостей продукцією з навчально-науково-практичних господарств університету – черешнею- королевою Таврії (сорт Валерій Чкалов).
Обговорення доповідей та безпосереднє неофіційне спілкування учасників семінару дозволяє очікувати вже в найближчий час розширення співробітництва між науковими та бізнесовими структурами обох країн.
Науковці університету налагодити ділові контакти з представником підприємства з вирощуванню актинідії (компанія «Примланд») з метою розширення баз дуального навчання. Приємно було дізнатися, що у Франції знають про Таврійський державний агротехнологічний університет. Активна співпраця з нашими викладачами була відзначена співпрезидентом федерації FEFU Жаком Форжероном.
На семінарі вдалось отримати цікавий досвід та закласти основи подальшої співпраці.

Інформаційний супровід:
Іванова І.Є., декан факультету АТЕ,