фест10-minВсеукраїнський фестиваль «З країни в Україну» прийшов до Таврійського регіону 10 серпня 2019 року. Цей волонтерській проект об’єднав 18 міст України! Проведення його стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект сприяє розвитку міста і громади, ознайомлення з мовою, культурою, історією та традицією національних громад, які проживають в нашому місті. За історією заходу – фестиваль у 2019 році вийшов за межі Сходу. В перші дні серпня він відвідав Закарпаття — Тячів, Берегове та Мукачево. Після невеличкого відпочинку фестиваль рушив до Бердянську, 10 серпня був у Мелітополі.

З пропозицією прийняти участь у культурній події цього літа до ректора ТДАТУ Володимира Миколайовича Кюрчева звернулась керівник Тренінгового Центру «EXPERT-INFO» та керівник локальної Мелітопольської команди фестивалю Олена Коломоєць. Ідея фестивалю – багатонаціональна неповторність нашого краю, шо плекає в себе різноманіття культур та талантів наших містян. Понад 100 національностей проживає в Мелітополі і кожна має свою історію як національну, так і родинну. Кожен по – своєму розуміє, що для нього Батьківщина, але головна мета фестивалю – об’єднати усіх загальною українською ідеєю.

Інтеркультурна концепція фестивалю дозволила університету представити себе в багатьох локаціях фестивалю та показати містянам нашу багатогранність, як провідного вищого навчального закладу міста. Координатором від ТДАТУ виступила Ірина Євгенівна Іванова, декан факультету АТЄ.

На площі Перемоги о 12 годині стартувала робота 14 майданчиків за різноманітною тематикою: кінопоказ, лекторій, фотовиставка, містечко майстрів, сучасна Україна, молодь та спорт, охорона здоров’я, клуб інтелектуальних ігор, влада та громада, відкрита бібліотека, дитяча програма, аутентичні майданчики та багато інших напрямків. О 18.00 мешканців міста чекав драйвовий концерт відомих українських зірок: група «Толока», «Неспроста», виконавці Кіра Мазур, Алекс Силаков,  та переможець конкурсу «Голос країни – 8» – Олена Луценко.

З 14 майданчиків фестивалю ТДАТУ брало участь у 7 локаціях!

Локацію «Кіно» представляв короткометражний відіоролік про університетські заходи національного спрямування за останні роки. Матеріали було підготовлено та представлено Єремєєвим В.Ю.

Локацію «Фотовиставка» представляла Єфіменко Л.М. Відділом міжнародних зв’язків було підготовлено ФОТОСУШКУ з краєвидами не тільки Мелітополя, а й Польщі, Чехії, Германії, Америки, Франції, де побували наші студенти за підтримкою програм закордонних практик.

Локацію «Сучасна Україна» презентував Прус Ю.О. Містяни змогли побачити досягнення в області науки нашого університету. Це була і установка з дрібнокрапельного зрошення, також виставка зразків переробної галузі з науковими елементами – консервна продукція виготовлена з грибів Глива звичайна, що вирощені в умовах закритого грунту в мікробіологічній лабораторії на кафедрі Харчові технології та готельно-ресторання справа. Також на виставці було представлено дослідні зразки джемів та цукатів з черешні, вишні, вирощені в науково-дослідному саду ТДАТУ і перероблені за інноваційними технологіями і рецептурою.

Науковцями кафедри Рослинництва ім.проф. В.В.Калитки було представлено зразки проростків пшениці у вигляді карти України, що вирощені за допомогою стимулятору росту АОК-М, який було створено на зазначеній кафедрі видатною людиною університету – професором Калиткою В.В. Містянам також було представлено сонячну батарею та фертигаційне обладнання для дозування азотних добрив в межах краплинного зрошення та гідропоніки.

Локацію «Смакота» було представлено кафедрою «Харчові технології та готельно-ресторанна справа», яку очолює проф. Прісс О.П. Для представлення цієї локації була обрана концепція приготування одного виду українських смаколиків, що мають назву «Хворост». Як визначено доцентом кафедри Жуковою В.Ф. – це печиво в різних країнах має свої особливості. Для того, щоб городяни нашого міста мали можливість продегустувати хворост з кондитерськими особливостями різних країн, на фестивалі було представлено українська, чеська, польська та німецька інтерпретації хворосту. Крім того, на очах у містян відбувався майстер-клас з приготування печива фахівцями самої «смачної» кафедри університету. Також для дегустації було запропоновано пахлаву татарську. Вся продукція була виготовлена на професійному продукті для смаження та фритюру ПП DANKEN. Родзинкою для відвідувачів локації була пропозиція продегустувати джеми та цукати виготовлені за інноваційною рецептурою, що була розроблена науковцями факультету АТЕ ТДАТУ та вперше запропонована для дегустації мешканцям Мелітополя.

Локація «Влада та громада» була представлена Ортіною Г.В., завідувачем кафедри Публічне управління, адміністрування та право. Було проведено опитування містян та інтерв’ювання депутатів міської ради.

Невід’ємною частиною сучасного університету є бібліотека. Колектив наукової бібліотеки на локації «Відкрита бібліотека» презентували експозицію «Палітра культур ТДАТУ», експрес – виставку «Інтеркультурний Мелітополь. Інтеркультурний ТДАТУ» та фотогалерею заходів національного спрямування.

ТДАТУ – університет, який прагне розвивати нашу молодь у різноманітних напрямках. Локацію «Молодь та спорт» представляла викладач, тренер Верховська М.В. Майже 4 години під пекучим сонцем, студенти та активні викладачі-волонтери університету, демонстрували свою прекрасну фізичну форму та рівень розвитку фізичних можливостей молоді! Аеробіка під відкритим небом та виступ з масреслінгу не залишив байдужими молодь міста!

Впродовж всього заходу відчувалась підтримка ректора університету Кюрчева В.М., колег та наших студентів. Їх чуйне відношення до справи, активна участь у фестивалі свідчить про любов до країни, міста та університету. Саме таке ставлення до подій в місті, відповідальність, толерантність та людяність визначає повагу та любов до свого краю.

Кожен розуміє по-своєму, що для нього – Батьківщина. Головна мета фестивалю – об’єднати усіх загальною українською ідеєю, була досягнута! Висловлюємо подяку керівнику локальної Мелітопольської команди фестивалю Олені Коломоєць та депутату міськради Славовій Ірині за підтримку ТДАТУ на етапі підготовки та проведення фестивалю «З країни в Україну»!

Іванова І.Є., декан факультету

 Агротехнологій та екології, к с.г.н., доцент