13 листопада 2018 року у місті Кропивницький на базі Економіко-технологічного інституту ім. Роберта Ельворті, за ініціативи співвласника та голови Наглядових рад ПАТ «Гідросила ГРУП» та «Ельворті ГРУП» Павла Леонідовича Штутмана, відбувся круглий стіл з питань впровадження дуальної освіти у закладах вищої освіти в Україні.

У засіданні круглого столу прийняли участь представники Німецького товариства в Тюрінгії: спікер міського управління з питань фінансово-економічної політики (м. Ерфурт), доктор Райнхард Дуддек, керівник кадрового департаменту підприємства комунальних послуг (м. Ерфурт) Удо Бауер, професор Вищої дуальної школи Гера-Айзенах Іван Гаврилюк. Учасниками круглого столу також представники вищих навчальних закладів та Федерації роботодавців України. Слід відзначити, що саме Німеччина є родоначальником дуальної освіти і тому саме за підтримки Уряду ФРН та підприємств «Ельворті ГРУП» і ​​«Гідросила ГРУП» реалізується «Пілотний проект дуального вищої освіти в Україні».

Делегацію Таврійського державного агротехнологічного університету представляли ректор університету, д.т.н., професор Кюрчев В.М. та проректор з науково-педагогічної роботи Ломейко О.П., які поділилися досвідом і проблемами впровадження дуальної освіти в ТДАТУ. Адже тільки у цьому навчальному році більше 428 мотивованих студентів університету здобувають освіту за дуальною формою на провідних підприємства України, з них біля 60 майбутніх інженерів навчаються саме на машинобудівних заводах «Ельворті», «Гідросила МЗТГ» та «Гідросила ТЕТІС». У свою чергу керівництво цих підприємств обладнали в ТДАТУ спеціалізовані лабораторії зі зразками своєї продукції.

В ході дискусії учасники круглого столу мали можливість не тільки обговорити проблемні питання про впровадженні дуальної форми навчання у ВНЗ України, але й почути від німецьких колег практичні рекомендації щодо реалізації цього проекту.

Керівництво ТДАТУ дякує організаторам і особисто Павлу Штутману за надану можливість приймати участь у такому корисному заході і сподівається на подальшу тісну співпрацю.

Проректор з НПР Ломейко О.П.