14-15 вересня пройшла зустріч Аграрних вищих навчальних закладів Україна-Болгарія, метою якої стало обговорення та визначення спільних напрямків співробітництва між країнами в сфері вищої освіти, обговорення сучасних проблем та перспектив розвитку вищої школи.

Зустріч організована туристичною компанією «Турал-С» за ініціативи Пловдівського національного аграрного університету в Болгарії, на якій були присутні аграрні ЗВО України, такі як:

• Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного;

• Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва;

• Вінницький національний аграрний університет;

• Херсонський аграрний університет.

Пловдівський національний аграрний університет визнаний національним центром аграрної науки і освіти Болгарії. Університет за час існування випустив більше 30 000 агрономів, інженерів, екологів, економістів, з яких понад 3000 є іноземними громадянами. Аграрний університет заслужив суспільне визнання як лідер в аграрному бізнесі, науці і освіті в країні і бажаний міжнародний партнер.

В рамках налагодження міжнародних відносин між Європейськими аграрними вищими навчальними закладами, в напрямку спільної науково-освітньої діяльності делегація Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в складі ректора д.т.н, професора Кюрчева В.М., проректора з наукової роботи та міжнародної діяльності, д. т. н., професора Надикто В. Т. виступила с презентацією університету, детально продемонструвавши освітньо-наукову діяльність, спеціальності, історію створення, сучасну роботу, здобутки, матеріально-технічну та практичну базу університету. Були чітко визначені і обговорені всі можливі перспективи співпраці, запропоновані та ухвалені такі напрямки спільної роботи:

1. Академічні обміни для студентів і викладачів за програмою Erasmus +;

2. Навчання студентів для отримання подвійного диплому;

3. Участь в спільних науково-дослідних проектах, участь в спільних грантових програмах;

4. Організація і проведення спільних конференцій, форумів, семінарів, тренінгів курсів підвищення кваліфікації;

5. Спільна підготовка наукових статей і монографій;

6. Організація і проведення міжнародних стажувань, науково-педагогічних практик.

7. Організація і проведення навчальних, виробничих практик для студентів.

Ректор університету підписав договір про співпрацю з ректором Пловдивського національного аграрного університету Христиною Янчевою, подарував традиційні університетські сувеніри. Зустріч закінчилась дружньою домовленістю про подальшу роботу.