Порталом Освіта.ua складено щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти.

У 2021 році він аналізує результати 242 закладів вищої освіти України, а також містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні», «Найкращі аграрні», «Найкращі приватні виші», «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України», «Найкращі педагогічні виші», «Найкращі медичні університети України», «Найкращі мистецькі університети», а також «Найкращі заклади вищої освіти областей».

Як і минулого року, для складання Консолідованого рейтингу ЗВО, використані відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких у 2020 році зараховано до вишів на навчання за контрактом.

У Консолідованому рейтингу українських ЗВО ТДАТУ посів 111 позицію, піднявшись на 15 позицій у порівняні з минулим роком. Значно покращився результат ТДАТУ у світовій наукометричній базі Scopus, де університет посів 109 позицію (+11). Це стало можливо завдяки публікаційній активності науковців ТДАТУ, що є однією з важливіших складових при оцінюванні університетів.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного у Консолідованому рейтингу входить до п’ятірки кращих аграрних закладів вищої освіти та посідає 4 місце, поступившись НУБІП, Львівському національному університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.Г. Гжицького та Сумському національному аграрному університету.

Завдяки високому рівню освітньої та наукової діяльності, Таврійському ДАТУ багато років поспіль вдається утримувати високі позиції у престижних світових та національних рейтингах: ТОП-200 Україна (входить до 60 кращих ЗВО), Webometrics, Unirank тощо, у цьому році ТДАТУ суттєво покращив показник у рейтингу Scopus.

У категорії «Найкращі заклади вищої освіти Запорізької області» ТДАТУ також посідає 4 місце. Лідер – Запорізький національний університет. Друге місце у Запорізького державного медичного університету, третє – у Національного університету «Запорізька політехника».

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»