гугл сколарЛабораторія  Cybermetrics розмістила прозорий рейтинг цитованості провідних вчених у профілях Google Scholar.

До рейтингу увійшли понад 5 тисяч університетів світу з показниками понад 1000 цитувань. Лідери рейтингу не змінюються впродовж усіх років – це університети США: Гарвардський, Стенфордський, Каліфорнійський з показниками цитування від 600 до 950 тисяч.

До рейтингу Google Scholar Citations увійшли лише 70 ЗВО України. Серед них  трійка лідерів: КНУ ім. Т.Шевченка – 93167 цитувань, НТУ «КПІ ім.І.Сікорського» – 75466 та НТУ «ХПІ» – 58120.

ТДАТУ значно покращив торішній результат і посів 41 позицію (у 2019 -79 місце) з показником 9151 цитування.

У ТДАТУ – найкращий результат серед ЗВО Запорізької області:

ЗНТУ – 42 місце, 9044 цитувань; ЗНУ -45 місце,7821 цитування.

Серед аграрних ЗВО наш університет посідає п’яту позицію після ЖНАЕУ, ХНТУСГ Петра Василенка, ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького та УНУС з цитуваннями від 11766 до 9155.

На сьогодні усі викладачі ТДАТУ мають профілі у Google Scholar. Бібліометричний моніторинг стану профілів та динаміку змін показників проводить наукова бібліотека. Створений на сайті наукової бібліотеки розділ БІБЛІОМЕТРИКА у режимі онлайн надає інформацію щодо усіх профілів викладачів ТДАТУ. За останніми даними інформаційної системи Бібліометрики української науки

у Google Scholar 53 викладача ТДАТУ мають індекс Хірша від 15 до 5.

Автори рейтингу вважають цитованість у Google Scholar індикатором веб-присутності науковців університету, який відображає їхню діяльність і є показником відкритості університету.

Ольга Білоцька,

відділ інформації та аналітики ЦІТІС ТДАТУ