IMG-0b1c8cee2c7bdc3cc806f171ee728a54-VНа виконання Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання», відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», рішення Запорізької обласної ради «Про обласну цільову програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017 – 2021 роки» 16 жовтня 2019р. в м. Запоріжжя на території військової частини А-1978 для працюючої та студентської молоді відбувся обласний військово-спортивний конкурс «Призовник – 2019».

Метою конкурсу є виховання патріотичних переконань у молоді призовного віку, підготовка молоді до творчої роботи, військової служби, формування та виховання високих морально-психологічних рис молоді.

Програма конкурсу включала неповне збирання-розбирання на час автомату АКС-74, виконання нормативів у засобах індивідуального захисту, надання першої медичної допомоги в умовах «бойових дій», стрільба в електронному тирі, підтягування на перекладині у бронежилеті, спеціалізований крос, військово-прикладна естафета.

Участь у конкурсі прийняла і збірна ТДАТУ під керівництвом старшого викладача кафедри ТСС в АПК Дерези С.В. До складу команди ввійшли наступні студенти: Сапунов О.А. – капітан команди (26 МБ АІ);  Воронін В.О. (11 МБ АГ); Зуєв В.С. (21 МБ ОО); Леона А.С. (21 САГ); Малишев О.В. (31 ЕЕ); Радько М. М. (32 АІ); Чердаклієв А.А. (22 МБ ГМ); Шкарубіло Є.О. (31АІ); Семчук М.В. (14 САІ) і Ярошенко В.В. (31 АІ).

Почалися змагання з конкурсу строю та пісні. Хлопці зі стройовою піснею пройшли повз трибуну, де зібрались судді та гості.

Команда також добре виконала підтягування на перекладині у бронежилеті масою 15 кілограм. П’ять представників команди за відведений час здійснили в сумі 66 зарахованих підтягувань, зайнявши друге командне місце у цьому виді. Представник нашої команди Чердаклієв Артем зумів підтягнутись 22 рази!

Не було рівних представникам команди ТДАТУ Сапунову Олексію і Малишеву Олександру при неповному розбиранні та збиранні на час автомату АКС-74. За кожне порушення послідовності розбирання-збирання автомату, за падіння складових частин на підлогу, за не проведення контрольного спуску бойової пружини учасникам змагань нараховувались штрафні бали. Окрім першого командного місця в цьому виді конкурсу, Сапунов Олексій завоював першість в індивідуальному заліку. Він за 12 секунд без штрафних балів розібрав, а за 22 секунди зібрав автомат.

Друге командне місце представники нашої команди вибороли у спеціалізованому кросі, де необхідно було пробігти дистанцію 1000 метрів, екіпірованим у бронежилет, а потім виконати по п’ять пострілів з пейнтбольних маркерів на ураження цілі.

Достойно та злагоджено виступили представники нашої команди під час виконання нормативів у засобах захисту та під час надавання першої медичної допомоги умовно «пораненому» в умовах «бойових дій».

З повною віддачею кожен учасник команди проявив себе на своєму етапі військово-прикладної естафети, до якої входили: переміщення в окопі, збір та перенесення боєприпасів, метання «гранати» в ціль, біг та стрільба у зоні «хімічної атаки», переміщення по канату, евакуація «потерпілого», рівномірний біг та фінішування.

В сумарному заліку команда ТДАТУ (капітан Сапунов О.А. 26 МБ АІ) зайняла почесне 2-е місце з 13 збірних команд ЗВО Запорізької області.