IMG_6114Сьогодні, 8 серпня 2017 року, у Таврійському державному агротехнологічному університеті пройшла зустріч із Послом ООН в Україні Нілом Уокером та представниками Програми малих грантів Програми розвитку Організація Об’єднаних Націй / Глобального екологічного фонду (ПРООН/ГЕФ) «Моніторинговий візит до Степового ландшафту».

Серед учасників зустрічі були керівництво та представники Таврійського державного агротехнологічного університету, Мелітопольської міської ради, Мелітопольської райдержадміністрації, депутати районної та сільської рад, координатори та представники проектів Програми малих грантів (ПМГ) ПРООН/ГЕФ, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, громадських організацій, ЗМІ.

Метою зустрічі були моніторинг діючих у м. Мелітополі проектів Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ, організація платформи з поширення кращих практик, інноваційних технологій та досвіду, посилення спроможності, популяризація участі організацій громадянського суспільства у розбудові національної екологічної політики, забезпечення сталості проектів та мобілізація додаткових ресурсів для сталого розвитку громад.

Із вітальними словами до усіх учасників засідання звернулися Мелітопольський міський голова Мінько Сергій Анатолійович та ректор Таврійського державного агротехнологічного університету, доктор технічних наук, професор Кюрчев Володимир Миколайович. Також виступили і науковці.

– У нашому університеті це стосуватиметься органічного землеробства, тому що ми цій проблемі приділяємо дуже велику увагу. І не тільки теоретично, але і на практичному рівні. У нас є свій маленький мікросад, спеціальна теплиця, в якій ми працюємо, наші теоретичні дослідження зі збереження грунту йдуть на рівні органіки. І тому сьогодні це питання є дуже актуальним, злободенним і, звісно, цікавить Посла ООН. Ми сподіваємося за їх допомоги вийти на більш потужні проекти в порівнянні з діючими сьогодні проектами, – каже проректор з наукової роботи ТДАТУ, доктор технічних наук, професор Надикто Володимир Трохимович.

У агротехнологічному університеті на сьогоднішній день вже реалізується кілька проектів, присвячених органічного землеробства і рослинництва. Матеріальну допомогу для закупівлі спеціальної техніки для проведення подібних досліджень надає Програма. Це дозволяє і викладачам, і студентам вивчати найсучасніші на сьогоднішній день технології виробництва плодоовочевої продукції.

Під час зустрічі відбулася презентація проектів:

– Проект сонячних сушарок “Solar energy for products drying in households of Zaporizhya region,  UKR/SGP/OP5/Y4/STAR/CC/14/42, NGO “Clean environment of Zaporizhya” (ТДАТУ);

– Проект щодо методів агроекології (теплиця, черешневий сад, лікарські трави (ТДАТУ) Mainstreaming innovative agro-ecology practices on steppe landscape for the benefit of local communities, UKR/SGP/OP6/Y2/CORE/LD/16/09;

– Проект щодо популяризації велотранспорту, в т.ч. для вразливих верств населення (інвалідів), розробка першого веломаршруту (Запорізька спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму – Бернага Н.Ю., заступник декана природничо-географічного факультету МДПУ ім. Б. Хмельницького, к.г.н. Топалова Л.І.) «Biodiversity conservation on steppe landscape with granite extractions”, NGO “For clean environment of Zaporizhya” UKR/SGP/OP6/Y2/CORE/BD/16/08;

– Презентація відеоролику англійською мовою за результатами проекту  Mainstreaming biodiversity conservation on steppe landscape, UKR/SGP/OP6/Y2/CORE/BD/16/07, NGO “Kovylovyi step”.

Також почесні гості університету відвідали теплицю ТДАТУ для практичної демонстрації методів агроекології.

Під час цієї цікавої зустрічі були намічені подальші напрямки плідної співпраці з університетом, а також обговорені напрямки розвитку міста, туризму, екології, енергозбереження, підтримки вимушених переселенців.

Прес-секретар ТДАТУ Олеся Каританова