Не дивлячись на те, що погода за вікном досить тепла і середньодобова температура повітря набагато перевищує граничний показник (+ 8 градусів), у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного вже розпочався опалювальний сезон.

Вже понад 10 років Таврійський ДАТУ опалюється за рахунок власних, автономних котелень. Головна перевага – бути незалежними від централізованого опалення.

З 20 жовтня були запущені котельні. Кампус нашого закладу вищої освіти налічує дев’ять навчальних корпусів та велику будівлю Центру культури і дозвілля ТДАТУ. Всі корпуси, крім восьмого, опалює одна автономна котельня, яка може працювати як на газі, так і на твердому виді палива. Навчальний корпус №8, що розташований на вулиці Бейбулатова, 2, отримує тепло за рахунок власної котельні. Вона облаштована двома твердопаливними котлами потужністю по 150 кВт кожен. За словами проректора з АГР Олександр Рижкова, для цього використовуються агробрикети власного виробництва.

– Агробрикети ми виробляємо власними силами з відходів технічних культур: соняшника, пшениці тощо. Також, котельня корпусу №8 опалюється дровами. У зв’язку з заміною старих дерев’яних вікон на металопластикові та оновлення меблів, старі дерев’яні конструкції використовуються в якості дров. Крім цього, ми заготовлюємо хмис з обрізки плодових дерев на полігоні у с. Зелене. Основна котельня, що знаходиться на пр. Б.Хмельницького, 18, протягом жовтня-листопада буде опалюватися твердопаливними пилетами виробництва Мелітопольського олійно-екстракційного заводу. 750 тон закуплено в цьому році, 300 тон залишилося з минулого року. Грудень-січень, за статистикою, найхолодніші місяці. На цей період буде увімкнена газова котельня, необхідні обсяги природного палива на опалення у ТДАТУ закуплені, – зазначив Олександр Рижков.

В цьому році у ТДАТУ продовжились заходи з утеплення стін будівель та по заміні вікон. В цьому напрямку вже зроблено чимало. Комфорт у лабораторіях, навчальних аудиторіях та інших приміщеннях університету особливо важливий у період пандемії коронавірусу. Крім того, восени підвищений ризик захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції. Тому, керівництво університету впевнено, що треба максимально створити комфортні температурні умови на робочих місцях.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»