патентПідведення підсумків 2019 за різними напрямками діяльності ЗВО України триває. Рейтинг університетів з винахідницької діяльності приніс ТДАТУ чергову перемогу 3 місце в загальній таблиці рейтингу і 1 місце серед аграрних ЗВО України.

П’ятірка найкращих університетів наступна:

-Національний університет харчових технологій – 298 охоронних документів;

-Вінницький нац. медичний університет ім. М.І. Пирогова – 228;

-Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – 204;

-Тернопільський держ. медичний університет ім І.Я.Горбачевського – 202

-Національний університет біоресурсів і природокористування -199

Винахідницька діяльність  є одним із пріоритетних напрямків діяльності ТДАТУ.  Науковці університету працюють над різними дослідженнями, які завершуються  новими розробками  та отриманням патентів України.

Впродовж  останніх п’яти років університет знаходиться на лідерських позиціях з винахідницької діяльності серед ЗВО України.

Науковці Таврійського державного агротехнологічного університету активно реалізовують наукові ідеї через винахідницьку продукцію. У першу чергу, це  винаходи, корисні моделі, авторські права тощо.

За результатами виконання науково-дослідних програм у 2019 році 80 співробітників та 58 студентів університету подали 301 заявку на захист інтелектуальної власності, з них: 3 заявки на винахід, 234 заявки на корисну модель та 64 заявки  на захист авторських прав на науковий твір.

У 2019 р. співробітниками університету отримано 235 охоронних документи, з них: 1 патент на винахід, 203 патенти на корисну модель та 31 свідоцтво на авторське право на науковий твір.

Найбільш активними у винахідницької роботі університету є Заслужений винахідник, к.т.н., доцент кафедри цивільної безпеки Малюта С.І., який  подав за 2019 рік 97 заявок, отримав 60 патентів на корисну модель; к.т.н., доцент Стручаєв М.І. подав близько 50 заявок. Активну участь в винахідницької діяльності брали: к.т.н., доцент Петров В.О., к.т.н., доцент Постол Ю.О., к.т.н., доцент Вовк Ю.О.

Серед факультетів лідерами є факультет АТЕ – 1 місце; факультет енергетики та комп’ютерних технологій – 2 місце; механіко-технологічний факультет – 3 місце. У звітному році слід зазначити активну участь співробітників факультету економіки та бізнесу у поданні заявок на отримання авторських свідоцтв на наукові твори.

Серед кафедр найбільш високу активність проявили у винахідницької діяльності, в залучені студентів до наукових досліджень кафедри ОПХВ, МВЗ, ТСС в АПК, ТКМ.

В університеті створено студентське конструкторське бюро (СКБ) «Developer». Керівники: Заслужений винахідник України, к.т.н., доц.. Малюта С.І., доц. Чаплінський А.П. Протягом 2019 року склад Студентського КБ ТДАТУ ім. Дмитра Моторного «Developer» провів роботи з креслення ескізів експериментальної борони БНА-10, що була розроблена в нашому університеті. По ескізам побудовані 3D моделі деталей цієї борони і виконані операції по її складанню. Під час побудови складом КБ було розроблено конструкцію тяг для кріплення секцій борін. Студентами отримано 36 патентів на корисні моделі (у співавторстві).

Важливою складовою активної винахідницької діяльності є робота відділу з питань інтелектуальної власності та інформації, створений в НДЧ університету для організації й координації винахідницької та патентно-ліцензійної роботи в університеті. Фахівці відділу, інженери Богданова Людмила Василівна і Гончарова Валентина Василівна мають великий досвід роботи у сфері інтелектуальної власності. Значну увагу приділяємо, зокрема, патентно-інформаційному забезпеченню науково-дослідних робіт науковців університету на всіх стадіях, починаючи з етапу планування. Багаторічний системний характер співробітництва науковців ТДАТУ з цим відділом поступово приніс свої вагомі творчі результати.

За матеріалами сайту Євроосвіта.

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС,

Відділ НДЧ