В рамках провадження дуальної системи освіти на базі Таврійського державного агротехнологічного університету було організовано тематичні заходи в межах адміністративного корпусу Приазовського національного природного парку, з метою проведення занять з дисципліни «Наукова та освітня діяльність в заповідних територіях». Тематичні заходи за напрямком дисципліни були сплановані співробітниками кафедри «Екології та охорони навколишнього середовища» в особі д.б.н., проф. Волоха Анатолія Михайловича та к.б.н. ст. викл. Щербини Валентини Вікторівни.

Рис. 1. Студенти-екологи відвідують Приазовський НПП

Навчання студентів в межах установи було проведено із використанням базових засад дуальної системи освіти. Зокрема було передбачено залучення провідних спеціалістів Приазовського НПП до читання тематичних лекцій і проведення семінарських та практичних занять.

Рис.2. Студенти екологи слухають  лекції за тематичним спрямуванням дисципліни «Наукова та освітня діяльність в заповідних територіях»

Начальник наукового відділу Приазовського НПП Барабоха Наталя Миколаївна провела лекцію бесіду за темою «Наукова та освітня діяльність у Приазовському національному природному парку» в ході якої розповіла про особливості проведення наукових досліджень, що реалізуються у парку. У своїй доповіді вона висвітлила основні принципи екопросвітницької діяльності. Детально зосередившись на тематичних заходах, акціях, освітніх програмах та інших питаннях екопропаганди та екоосвіти.

Рис. 3. Начальник наукового відділу Приазовського НПП Барабоха Наталя Миколаївна проводить лекцію-бесіду за темою «Наукова та освітня діяльність у Приазовському національному природному парку»

Старший науковий співробітник Дядічева Олена Анатоліївна розповіла про особливості орнітологічних досліджень, їх методологічний та методичний аспект. В ході лекції-бесіди студенти дізнались про типових представників орнітофауни, та видів, що занесені до Червоної книги. У своїй лекції Олена Анатоліївна також зосередилась на питаннях кільцювання. Зокрема розповіла про сучасні прийоми проведення відповідної процедури.

Рис. 4. Старший науковий співробітник Дядічева Олена Анатоліївна розповідає про особливості орнітологічних досліджень

Молодший науковий співробітник Ткаченко Вадим Вадимович під час доповіді визначив основні підходи до гідробіологічних досліджень аквальних комплексів НПП. Ознайомив студентів із типовими приладами гідробіологічних досліджень, їх комплектацією та особливостями роботи із обладнанням.

Рис. 5. Молодший науковий співробітник Ткаченко Вадим Вадимович розповідає про принципи роботи із гідробіологічним обладнанням

Наприкінці зустрічі начальник наукового відділу Приазовського НПП Барабоха Наталя Миколаївна розповіла про номенклатурний принцип комплектації Літопису природи, детально зосередившись на результатах дослідження останніх років. Також Наталя Миколаївна зробила наголос на видання НПП, що мають екопросвітницьку спрямованість.

Рис. 6. Начальник наукового відділу Приазовського НПП Барабоха Наталя Миколаївна розповідає про видання НПП

Окрім теоретичних були проведені практичні заняття в межах парку ім. М. Горького в ході яких старший науковий співробітник Приазовського НПП Дядічева Олена Анатоліївна у польових умовах розповіла про особливості маршрутного обліку птахів. На практиці студенти розібрали прикладні аспекти планування маршруту, методики обліку та принципи визначення представників орнітофауни до виду. Також під час маршрутного обліку студенти дізнались про методики промірів птахів, що розібрали на конкретному прикладі. Окрім цього в ході практичної роботи магістранти ознайомились із методами визначення птахів за їх «співом».

Рис. 7. Маршрутний облік птахів у парку під керівництвом старшого наукового співробітника Дядічевої Олени Анатоліївни

Кафедра «Екології та охорони навколишнього середовища» виражає подяку співробітникам Приазовського НПП які прийняли участь у тематичних заходах, а також співробітникам відділу «Технічних засобів забезпечення навчального процесу і інформації» в особі відеооператора Войток Олексія Івановича та фотографа Бовкун Анни Олександрівни за фільмування заходу та його фотографування.