скачанные файлыУкраїнський проект бізнес-розвитку плодоовочівництва поширює можливості у напрямі підготовки майбутніх маркетологів.

Існує багато різних напрямків вивчення та вдосконалення свої професії. Окрім інтерактивних лекцій та семінарів, найдієвішим є спосіб практики та наочного бачення. В Таврійському державному агротехнологічному університеті до цих завдань викладачі підходять дуже відповідально та креативно. Адже професія маркетолог це не лише теорія в посібниках, а й багато практикуючих занять.

17 червня 2016 року майбутні маркетологи зі своєю невеликою університетською сім’єю, викладачами кафедри, в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочевництва, вирушили  досліджувати та аналізувати оптовий ринок «Водянська Січ», який знаходиться в с. Водяне Кам’янко-Дніпровського району.

Головним завданням студентів було дослідити асортимент продукції, інфраструктуру ринку та формування цінової політики. Дуже важливим аспектом дослідження ціни було те, що потрібно дізнатися не лише ціну за якою продавали товар, а за якою його купували. Адже в ринкових умов можливе різке коливання ціни. Потрібно відмітити, що ринок займає досить вагому територію: 60000 м². Кількість місць для закупівлі з автомобілів становить понад 1000 місць. Тобто на ринку присутня здорова конкуренція.

Після екскурсії по оптовому ринку, команда відправилася на підприємство, яке є головним постачальником продукції для даного оптового ринку. Ця компанія займається  вирощуванням томатів та огірків  з ранньої весни до осені, а потім займається зеленю та різними сортами салатів. Обґрунтовує це тим, що восени не рентабельно вирощувати томати.

Фінальним етапом всієї екскурсії було відвідування підприємства, що спеціалізується на виноградниках. Там розповідали не тільки про різні сорти винограду, а й про коливання їх ціни на ринку та методи збуту даної продукції.

В цілому такі виїзні заняття є дуже корисними. Під час них можна почерпнути для себе багато нового з професійної точки зору. Дякуємо організаторам за таку можливість!

Голова студентського профбюро
Бончужна Єлизавета