Положення про кафедру

Кафедра «Інженерна механіка та комп’ютерне проектування» була створена у 2022 році в результаті реорганізації кафедри «Технічна механіка та комп’ютерне проектування імені професора В.М. Найдиша» (Наказ 55 ОД).

Очолює кафедру кандидат технічних наук, доцент Вершков Олександр Олександрович.

З 2019 року кафедра є випусковою за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» за освітньо-професійною програмою «Комп’ютерне проектування і дизайн».

Напрямки розвитку цих спеціальностей полягають у впровадженні дуальної системи навчання, де студенти опановують на практиці отримані знання щодо моделювання роботи машин і механізмів в умовах, наближених до реальних із роздрукуванням моделі за допомогою 3D-принтера у реальному підрозділі інженерного відділу.

Чисельність професорсько-викладацького складу налічує 9 висококваліфікованих викладачів, які мають практичний досвід роботи та відповідають кадровим вимогам, щодо забезпечення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Навчально-допоміжний персонал у кількості 6 осіб, сприяє підтримці навчального процесу і є з’єднувальною ланкою між викладачами та студентами

Сьогодні на кафедрі навчаються студенти всіх технічних спеціальностей Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного.

Починаючи з першого курсу в навчальних аудиторіях вони отримують фундаментальні знання з дисциплін загальної та професійної підготовки, які формують майбутнього фахівця та закладають навички технічного дизайну, комп’ютерного моделювання і проектування.

Сучасна матеріально-технічна база дозволяє впроваджувати у навчальний процес основи систем автоматизованого проектування, закладаються навички технічного дизайну та комп’ютерного моделювання. Це дозволяє опанувати етапи проектування складних технічних систем, методи створення конструкторської документації та способи використання інформаційних технологій для автоматизації проектних і конструкторських робіт.

Студенти проходять навчання в навчальних аудиторіях, серед яких два комп’ютерних класи, де встановлені потужні комп’ютери, одну з аудиторій оснащено інтерактивним обладнанням, для проведення практичних занять, а також курсового та дипломного проектування. Є аудиторії в яких встановлене мультимедійне обладнання для проведення лекційних занять. Лабораторні заняття проводяться у спеціальних лабораторіях, де є випробувальні машини та експериментальне обладнання у діючому стані.

На кафедрі активно працює студентське конструкторське бюро «Developer», до складу якого входять студенти різних курсів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Для ефективної роботи СКБ придбано 3D- принтер.

Викладачі кафедри приймають активну участь у науково-дослідній роботі, вивчаючи питання сучасного технічного прогресу. Приділяється багато уваги залученню студентів до наукових досліджень. Під керівництвом викладачів вони беруть активну участь у щорічних університетських науково-практичних конференціях, та щорічно надсилаються наукові роботи для участі у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних конкурсах науково-дослідних робіт.

Навчання проводиться у тісному зв’язку з практичною підготовкою майбутніх фахівців на підприємстві. Розвинута база практик дає можливість використати набуті знання і знайти майбутнє місце роботи. Крім того створені курси з отримання робітничої професії: «Оператор верстатів з програмним керуванням», де навчання відбувається із використанням симуляторів.

На базі кафедри працюють комп’ютерні курси для учнів шкіл міста та району. Під час навчання школярі створюють власні проекти та отримують навички веб-програмування. Це дає можливість розширити профорієнтаційну роботу.

Завдяки системній профорієнтаційній роботі планується збільшити набір студентів на бакалаврську та магістерську програму навчання.

Фахівці, які пройшли навчання на кафедрі здатні виконувати на високому професійному рівні інженерні задачі і обіймати керівні посади на підприємствах як державних, так і комерційних структур.