Центр міжнародних проектів “Євроосвіта” в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence 13 червня презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти України III, IV рівнів акредитації “Топ-200 Україна 2019”.

У загальному рейтингу ЗВО України ТДАТУ ім. Д.Моторного посів 66 місце і покращив на 2 позиції свої результати у порівняні з минулим роком.

Серед аграрних ЗВО ТДАТУ ім. Д. Моторного другий рік поспіль знаходиться у трійці лідерів разом з НУБІП, Миколаївським НАУ( відповідно 7, 46 місця).

ТДАТУ також утримує третю позицію серед ЗВО Запорізької області. Лідерство належить НУ «Запорізька політехніка» (48 позиція), далі – ЗДМУ (49), ТДАТУ ім. Д. Моторного (66), ЗНУ (77), МДПУ ім. Б.Хмельницького (140), БДПУ (145).

До першої п’ятірки національного рейтингу увійшли такі визнані лідери української освіти: КНУ ім.Т. Шевченка, НТУ «КПІ ім.І.Сікорського», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, НУ “Львівська політехніка”, НТУ «ХПІ».

При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, напрацьовані міжнародною Конференцією IREG 2019 “Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти”, яка цього року проходила в найстарішому університеті Європи – Університеті Болоньї.

За даними експертів, які брали участь у підготовці цьогорічного рейтингу «Топ 200 Україна 2019», залишається практично незмінною тенденція великого розриву між потребами ринків праці України і результатами роботи університетів за моделлю сучасних знань, головними компетенціями і практичною якістю підготовки фахівців.

Діяльність ЗВО оцінюється за допомогою інтегрованого індексу, який містить три комплексні складові: індекси якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання, індекс міжнародного визнання.

Для формування індексів використовувалися 30 індикаторів прямого виміру (анкетні дані, інформація з сайту ЗВО, інформація про участь ЗВО в міжнародних рейтингах (Webometrics, Scopus, uniRank), дані МОН України, ЄДЕБО, участь ЗВО у різних проектах та інші відкриті дані).

Однією із головних тенденцій в цьогорічному ранжуванні університетів залишалося знаходження балансу між створенням нових, критичних знань, результатів досліджень та інновацій і практичною трансформацією цих напрацювань в розвиток сучасного суспільства.

Довідка:

У 2019 році рейтинг «ТОП–200 Україна» визначався тринадцятий раз поспіль. Стартувавши у 2006 році, проект став першим і залишається на сьогодні єдиним акредитованим Міжнародною Експертною Групою з ранжирування (IREG) академічним рейтингом в Україні.

Його відмінною рисою є порівняння університетів різних типів на основі застосування універсальної системи критеріїв. Враховуючи це, рейтинг «ТОП–200 Україна» адаптує до умов України методики таких міжнародних рейтингів, як «Академічний рейтинг університетів світового класу» (AWRU), більш відомого як «Всесвітній рейтинг Шанхайського університету Цзяо Тун», Всесвітній рейтинг університетів газети «Таймс» і «Всесвітній рейтинг університетів QS» компанії Quacquqrelli Symonds Ltd. Останні два роки команда «ТОП–200 Україна» тісно співпрацює з фахівцями європейського рейтингового проекту «U-Multirank», який фінансує Єврокомісія.

 

Використано матеріали сайту Євроосвіта http://www.euroosvita.net

 

Білоцька О.М.,

заступник керівника ЦІТІС