На кафедрі ХТтаГРС 28 листопада 2019 р. за підтримки громадської організації «Інтеркультурне гастрономічне коло» відбувся святковий захід, присвячений 107-й річниці Незалежності Республіки Албанія. З цієї нагоди до ТДАТУ ім. Д. Моторного завітало багато гостей:

– товариство албанців Приазовського району «Дарданія»,

– гурток «Албанська світлиця»,

– шкільний фольклорний колектив «Ліштівічкі»,

– педагоги та учні Дівнинської ЗЗСО.

Гостей приймали викладачі кафедри ХТтаГРС та студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» в лабораторії «Навчальне кафе».

На початку заходу зав. кафедрою ХТтаГРС, д.т.н., проф. Прісс О.П. привітала всіх причетних до цієї визначної події та акцентувала увагу на необхідності знайомства молоді з культурою та традиціями різних національностей нашого регіону.

З «Канискою» (традиційним албанським подарунком, який складається з білого хліба, курки, солодощів, домашнього вина) і привітальним словом до присутніх звернулась заступник голови товариства албанців Приазовського району «Дарданія» Шило Г.І.: «В країні предків сьогодні День жалоби, і цим заходом ми підкреслюємо, що свято підтримуємо своїх братів і сестер на відстані, ми з ними! Нам це потрібно, бо ми зберігаємо національну культурну спадщину албанського народу».

Керівник гуртка «Албанська світлиця» Авраменко Т.К. познайомила присутніх з історією переселення албанців до Приазовського краю. Учасники шкільного фольклорного колективу «Ліштівічкі» (керівник  Кармеліта І.С.) дивували гостей албанською народною творчістю.

Родзинкою заходу стало проведення майстер-класу з приготування вчителями Дівнинської ЗЗСО Пандаровою Л.І. і Піперко Г.І. разом зі студентами ТДАТУ національних албанських страв: «Гомілка», «Міліна», «Пєта», «Бюрек», дегустація яких надзвичайно сподобались всім присутнім.

Висловлюємо щиру подяку представникам товариства албанців Приазовського району «Дарданія» та зокрема Шило Г.І., за чудовий захід, незабутні враження та позитивні емоції!