Особливе місце серед всіх форм і видів діяльності учнів, які сприяють активізації пізнавальної самостійності, реалізації творчого потенціалу займає участь в предметних олімпіадах. Вони стали невід’ємною складовою частиною навчальної роботи в університеті.

Предметні студентські олімпіади проводяться з метою виявлення якості підготовки учнів, закріплення і поглиблення знань і умінь, підвищення інтересу студентів до обраної професійної діяльності, виявлення обдарованої молоді та формування кадрового потенціалу для дослідницької, адміністративної, виробничої та підприємницької діяльності.

Основними завданнями предметних студентських олімпіад є:

– підвищення інтересу до майбутньої професійної діяльності;

– розширення кола компетенцій;

– вдосконалення навичок самостійної роботи і розвиток творчого мислення;

– підвищення відповідальності студентів за виконану роботу, розвиток здатності самостійно і ефективно вирішувати проблеми в галузі професійної діяльності.

Так на базі кафедри ТСС АПК Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного 7 грудня 2020 р. була проведена предметна олімпіада з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». Склад комісії: проф. Сірий І.С.,  доц. Паніна В.В.., ас. В’юник О.В. Студентам було запропоновано завдання, яке складається з двох етапів:

1 – написання тестових завдань, які охоплюють курс дисципліни;

2 – кресленик деталі.

Переможці 1 туру олімпіади:

Тишин В.С. 22 СГМ – 1 місце

Єрушенко Д.В. 21СГМ – 2 місце

Банецький І.О. 21 СГМ – 3 місце

Участь в олімпіаді – це можливість: отримати нові знання, підготуватися до здачі іспитів, перевірити і критично оцінити свої можливості, визначити і розвинути свої здібності та інтереси, формувати у себе критичне мислення, самореалізуватися, підвищити свою самооцінку, оскільки предметні олімпіади носять змагальний характер. Одне з пріоритетних завдань вищих закладів – виявлення, розвиток, підтримка обдарованої молоді.

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія Паніна