Останні роки українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів. У цивілізованому академічному світі велика роль відводиться фундаментальним цінностям академічної доброчесності. З точки зору сватових стандартів вищої школи академічна доброчесність це дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти.

Найбільш типові порушення академічної доброчесності здобувачами вищої освіти – плагіат у письмових роботах, списування на екзамені. Тому центральним інструментом розв’язання проблеми студентської не доброчесної поведінки є навчання їх належному академічному письму. Реалізувати таке навчання можна, в тому числі, в процесі роботи клубів за інтересами. Зазначені клуби невід’ємна частина освітньо-виховного процесу, яка розвиває і формує загальні якості, задовольняє психологічну потребу у спілкуванні і самовизначенні та вирішує проблему дозвілля. Клуби за інтересами є найбільш масова форма науково-дослідницької творчості здобувачів вищої освіти та найпоширеніша форма позааудиторної роботи. В роботі звертається увага на основну мету, яка поставлена викладачем: дотримання принципів академічної доброчесності; розширення і поглиблення бази знань; розвиток пізнавальних інтересів і творчих здібностей; формування практичних умінь і навичок.

Так,  у вересні 2019 року на кафедрі ТСС АПК був створений клуб за інтересами «Птахівник» під керівництвом к.т.н, доц. Скляр Р.В. Одним з основних завдань роботи клубу є дотримання принципів академічної доброчесності в навчанні та науковій діяльності. За результатами його роботи відбулись виступи на конференції та підготовлені до друку наукові публікації в збірнику матеріалів VII Всеукраїнської науково-технічної конференції магістрантів і студентів ТДАТУ: «Аналіз видів гною (посліду) тварин» (Єльцов С.С.); «Способи і методи використання відходів тваринництва для біогазового виробництва» (Ігнатенко Д.Г.); «Аналіз технологій отримання біогазу» (Асадян Д.С.); «Аналіз технологій переробки гною на органічне паливо» (Гера А.М.).

Отже, упровадження принципів академічної доброчесності у систему підготовки здобувачів вищої освіти в ТДАТУ – це пріоритет  в підвищенні якості вищої освіти та репутації університету, визнання дипломів на європейському та світовому рівнях, підвищення конкурентоспроможності випускників.