10 березня 1861 року у віці 47-ми років пішов з життя Тарас Григорович Шевченко, ідеолог та символ української національної ідеї, творчість якого заклала основи сучасної української літератури.

Борець за волю чи геніальний мислитель, поет чи прозаїк, живописець чи скульптор, актор чи режисер, філософ чи просвітитель? Ким був громадянин світу і пророк української нації Тарас Григорович Шевченко

Він народився у рабській родині, ще маленьким став круглим сиротою і ріс у цілковитій бідності й тотальній безвиході. Та все ж знайшов шлях з тунелю кріпацтва, став відомим на весь світ, створював нев’янучі світові шедеври в різних жанрах, закохував у себе аристократок і навіть викликав на себе увагу самого царя.

Із 47 років його земного буття 24 роки – рабство, 10 років – солдатська служба в Мангишлаку, а лічені роки відносно спокійного життя – це роки боротьби і просвіти, пошуку правди і творення вічного в мистецтві.

Вшанувати пам’ять видатного українця в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного прийшли співробітники та молодь університету, серед яких були студенти 12 АІ групи спеціальності «Технічний сервіс машин і обладнання», куратором якої є доц. Паніна В.В. Такі заходи сприяють вихованню любові до своєї Батьківщини та гордості за її представників (детальніше…)