Однією з глобальних цілей сталого розвитку, затверджених у 2015 році на саміті ООН, є забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх.

5 вересня 2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про освіту», яким запроваджено нову систему підвищення кваліфікації, що передбачає збільшення та розширення можливостей педагогічних працівників для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя.

З метою створення та впровадження ефективних механізмів реалізації цього Закону Міністерством освіти і науки України разом з інститутами громадянського суспільства було проведено ґрунтовне дослідження щодо основних викликів, потреб і нових підходів до підвищення кваліфікації.

Враховуючи результати цього дослідження і консультацій з громадськістю, Міністерством було розроблено та подано на розгляд Уряду новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 300. Також 27 грудня 2019 року постановою Уряду № 1133 були внесені зміни до цього Порядку.

Відповідно до частини другої статті 54 Закону педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність. Але такий  обов’язок урівноважується правом педагогічних працівників, визначеним у частині першій цієї статті, на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації.

Пошук інформації щодо підвищення кваліфікації педагогічний працівник може здійснювати у будь-який спосіб – безпосередньо на сайтах суб’єктів підвищення кваліфікації, на різноманітних інформаційних чи спеціальних ресурсах, у тематичних групах, через запит необхідної інформації безпосередньо у суб’єкта підвищення кваліфікації тощо.

Таким чином, Строкань В.В. викладач спеціальних дисциплін ДВНЗ «Мелітопольський промислово-економічний коледж», спеціаліст вищої категорії проходила стажування в Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра МОТОРНОГО на кафедрі ТСС АПК. Керівником стажування від ТДАТУ призначена доц. Паніна В.В. Стажування з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» проходило з 14.09.2020 по 28.09.2020 р. По закінченню  Строкань В.В. написала випускну роботу на тему: «Організація вивчення дисципліни «Основи метрології і стандартизації» з використанням навчальної платформи Moodle», яка показала високий рівень підготовки спеціаліста вищої категорії Строкань В.В.

Доцент кафедри ТСС АПК Валерія ПАНІНА