Європейський освітній процес ґрунтується передусім на відповідальності за якість наданих освітніх послуг та на використанні її в подальшому працевлаштуванні. У підготовці конкурентоспроможного фахівця в європейському освітньому просторі важливу роль відіграє автономія вищих навчальних закладів, мобільність освітніх програм, поєднання практичних занять і науки.

Дуальна освіта передбачає участь майбутнього фахівця у навчанні одразу двома закладами – навчальним (університет) та підприємством. Поєднання теорії у закладі вищої освіти та практики на підприємстві формує дуальна форма навчання, що надає можливість посилити практичну підготовку студентів.

В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного запроваджена дуальна форма навчання. Викладачі кафедри ТСС АПК є кураторами студентів механіко-технологічного факультету, що навчаються за дуальною формою.

Старший викладач кафедри Дереза Сергій Володимирович є куратором дуального навчання  магістрів Пономаренка Олександра (12 МБ АІ група) та Зімбровського Дмитра (15 МБ АІ група).

Олександр Пономаренко працює на посаді завідувача майстернею ПП «Агрофірма ім. Шевченка» с. Новоселівка, Пологівського району. До його щоденних завдань та обов’язків входять: 1) керівництво проведенням робіт з технічного обслуговування, ремонту механізмів, техніки та обладнання; 2) видача завдань персоналу та контроль їх виконання; 3) відповідальність за графіки технічного обслуговування, технічних оглядів та ремонтних робіт техніки; 4) організація ефективної праці ремонтних робітників; 5) забезпечення раціонального використання устаткування, матеріальних ресурсів, запасних частин і деталей; 6) участь у терміновому усуненні поломок машин та обладнання;  7) забезпечення збереження автотранспорту та техніки і контроль пожежної безпеки на території майстерні; 8) ведення технічної документації, складання звітності про виробничу діяльність майстерні; 9) проведення інструктажів з дотримуванням робітниками правил і норм з охорони праці, пожежної безпеки і трудової дисципліни; 10) Виконання вимог нормативних актів про охорону праці, дотримування норм, методів та прийомів безпечного виконання робіт тощо.

Дмитро Зімбровський є конструктором ТОВ «ОЗСМ «АГРОТЕХ» в м. Оріхів. В коло його обов’язків входить:

• проектування машин та устаткування для механізації виробничих процесів у сільському господарстві;
  • виконання технічних завдань на проектування об’єкта; ескізні, технічні й робочі проекти машин, механізмів, їх вузлів та робочих органів;
  • здійснення технологічних, кінематичних, енергетичних та міцнісних розрахунків;
  • участь в оцінці рівня надійності машин та устаткування, розроблення інструкцій з їх експлуатації, ТО та ремонту;
  • участь у плануванні конструкторської та технологічної документації на виробництво макетних зразків;
  • розробка технічної документації з експлуатації, ТО, ремонту та контролю за технікою для забезпечення її подальшого використання та зберігання;
  • визначення технічного стану машин, агрегатів, вузлів та деталей, встановлення причини дефектів та відмов, визначення методів та способів забезпечення необхідної їх якості;
  • розроблення зразків техніки з використанням сучасних технологій, з урахуванням вимог законодавства з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Таким чином дуальне навчання є платформою для формування навичок та умінь, допомагають студентам краще пізнати особливості своєї майбутньої професії та спробувати себе в ролі майбутнього професіонала на практиці.