На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID 19», наказу Міністерства освіти і науки України «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID 19» та на підставі наказу ректора ТДАТУ «Про оголошення карантину та заходи запобігання епідемії короновірусної інфекції» від 11.03.2020р. №373К у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, включаючи відокремлені структурні підрозділи оголошено карантин. У зв’язку з цим, на період дії карантину було відмінено аудиторні заняття для здобувачів вищої освіти університету усіх форм навчання і спеціальностей та  навчальним відділом за погодженням з деканами факультетів і керівником ННІ ЗУП скореговані графіки навчального процесу, які передбачають на період дії карантину здійснювати освітній процес шляхом дистанційного навчання.

Формування нової генерації студентської молоді з творчим мисленням є потребою суспільства на сучасному етапі його розвитку. Тому реформування системи вищої освіти України в напрямку визнання студента центральною фігурою освітнього процесу з одночасним розвитком його пізнавальної активності є обґрунтованою необхідністю. Це передбачає перебудову процесу навчання, кінцевою метою якого має стати максимальне розкриття індивідуальних можливостей та саморозвиток особистості кожного здобувача вищої освіти.

Викладання для магістрів-дослідників спеціальності «Агроінженерія» забезпечує викладачка кафедри ТСС АПК к.т.н., доцент Болтянська Н.І. Організація освітнього процесу для них здійснюється:

– через систему дистанційного навчання на Навчально-інформаційному порталі;

dystancijne-navchannja-dlja-mahistriv-doslidnykiv-specialnosti-ahroinzhenerija-1

– з використанням Microsoft 365 – програмного продукту, що поєднує набір веб-сервісів

dystancijne-navchannja-dlja-mahistriv-doslidnykiv-specialnosti-ahroinzhenerija-2

– для більшої мобільності створено групи у Viber;

– за допомогою електронної пошти;

Під час дистанційного навчання враховуючи особливу спрямованість навчання магістрів-дослідників відповідно до освітнього стандарту і навчальній програмі, вони отримали завдання дослідницького характеру: провести дослідження сучасного стану та виявити тенденції та перспективи розвитку інноваційних технологій в агропромисловому комплексі. За результатами проведених досліджень вони підготували доповіді та презентації в яких було висвітлено отримані результати досліджень. Найкращі з них були представлені на інтернет-конференції, яка проводиться на кафедрі ТСС АПК, зокрема це: Данюк К.О. з доповіддю «Стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу України»; Попов Б.Ю. з доповіддю «Удосконалення виробничо-господарських процесів в сільськогосподарському виробництві»; Федоренко С.В. з доповіддю «Основні принципи енергозбереження в агропромисловому комплексі»; Латоша В.В. з доповіддю «Питання цифровізації сільського господарства»; Заволокін Д.Ю. з доповіддю «Заходи щодо енергозбереження в тваринництві»; Федоренко В.А. з доповіддю «Напрями розвитку доїльного обладнання від компанії «Делаваль»»; Омел’яненко А.В. з доповіддю «Сучасні реалії розвитку аграрного сектору України»; Ляшенко О.А. з доповіддю «Підвищення паливної економічності і екологічності двигуна сучасного автомобіля»; Бублик А.Д. з доповіддю «Сучасні технології виробництва палив біологічного походження»; Сапунов О.А. з доповіддю «Види палив одержуваних з рослинних олій та їх фізико-хімічні властивості». Доповіді увійшли в збірник матеріалів I Міжнародної науково-практичної конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі», а здобувачі вищої освіти отримали сертифікати учасників конференції.