Для забезпечення дистанційної форми навчання здобувачів вищої освіти в умовах карантину та створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, науково-педагогічні працівники та адміністрація Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного перейшли на використання пакета хмарних сервісів Google Suite for Education. Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних користувача відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь-який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі». Google Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.

Розпочиналося навчання з електронної платформи Moodle, на якій розташовано Навчально-інформаційний портал для самостійного вивчення матеріалу навчальних дисциплін. Для швидкого зв’язку зі здобувачами використовувалися електронні листи та Viber. В подальшому викладачами ТДАТУ були задіяні такі платформи і сервіси для здійснення дистанційного навчання: Google Forms, Survio, Classroom, Google meet, Zoom, Skype, за допомогою яких викладачі проводять лекції, семінарські заняття та здійснюють опитування студентів.

Зокрема, для дистанційного вивчення матеріалу дисципліни «Механізовані технології в виробництві с.-г. продукції» здобувачі 31 та 32 груп спеціальності «208 – Агроінженерія» використовують наступе:

  • Навчально-інформаційний портал – згідно наведеного індивідуального плану відпрацювання завдань самостійно опановують матеріал лекцій та лабораторних робіт, після чого складають тестові контролі для оцінки набутих знань;
  • Classroom – для надання додаткових навчальних матеріалів з дисципліни: відео, зображення, створення завдань;
  • Google meet – для проведення відео-лекцій, як найкращого варіанту подання матеріалу, оскільки дають наочність;
  • Zoom – для проведення відео-лекцій, консультацій, опитування здобувачів;
  • YouTube канал кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» відео-файли лабораторного обладнання для проведення робіт.

Пошук оптимальних засобів організації дистанційного навчання для найкращого засвоєння матеріалу дисципліни здобувачами вищої освіти  завжди тема відкрита.